Mina

12. 09. 2020. 21:54 >> 21:55

SUTJESKA SIGURNA

Šampion bolji u gradskom derbiju, Podgorica zaustavljena

Fudbaleri Budućnosti i Dečića ostvarili su pobjede u četvrtom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je večeras na stadionu pod Goricom, u gradskom derbiju, savaladala OFK Titograd 3:1.

Ekipa iz podgoričkog naselja Stari aerodrom povela je golom Ivana Novovića u 20. minutu.

Izjednačio je Draško Božović u 49. iz jedanaesterca, a isti igrač, osam minuta kasnije, bio je strijelac i drugog gola.

Konačan rezultat, za drugi trijumf domaćina, postigao je Vasilije Terzić u 74. minutu.

Dečić je u Golubovcima slavio protiv Zete 2:0 i upisao drugi trijumf ove sezone.

Dečić je do vođstva došao pogotkom Anđela Rudovića u 36. minutu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Ognjen Rolović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Seriju pobjeda prekinula je ekipa Podgorice, koja je u Danilovgradu igrala sa Iskrom neriješeno 1:1.

Lider šampionata, koji je u prva tri kola ostvario maksimalan učinak, poveo je pogotkom Šalete Kordića u 41. minutu.

Izjednačio je, samo dva minuta kasnije, Alija Krnić, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Petrovac 1:0 i zabilježio drugu pobjedu ove sezone.

Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Vuk Striković u 66. minutu.

Sutjeska je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0, golovima Milivoja Raičevića u 45. i Milutina Osmajića u 89. minutu.

To je nikšićkom timu prvi trijumf ove sezone, dok je povratnik u društvo najboljih doživio prvi poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Podgorica je, nakon četvrtog kola, vodeća na tabeli sa deset bodova.

Drugoplasirani Dečić ima osam, Budućnost i Rudar osvojili su po šest, a po bod manje Iskra i Jezero.

U petom kolu, narednog vikenda, sastaće se: Dečić – Rudar, Sutjeska – Zeta, Podgorica – Jezero, OFK Titograd – Iskra i Petrovac – Budućnost.

Prethodno će u srijedu biti odigrani odgođeni mečevi trećeg kola. Rivali će biti Sutjeska i Iskra, odnosno Zeta i Rudar.

Trofej Radija CG: Kordić i dalje na čelu

Napadač Podgorice, Vladan Kordić sa pet postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigao je Vuk Striković iz Rudara, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Draško Božović iz Budućnosti, Andrija Ražnatović iz Petrovca i golgeter Sutjeske, Božo Marković.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.