15. 09. 2020. 22:29 >> 23:04

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

PAOK, Dinamo i Gent idu u plej of

Fudbaleri PAOK-a plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobijedili Benfiku sa 2:1.

PAOK je poveo u 63. minutu golom Dimitrisa Janulisa, a na 2:0 povisio je srpski fudbaler Andrija Živković u 75. minutu.

Janulis ga je lijepo proigrao, nakon čega je Živkovič ušao u kazneni prostor i solo akciju završio udarcem u desni donji ugao gola svog bivšeg kluba.

Konačan rezultat postavio je Rafa Silva u 94. minutu.

Klub iz Soluna će za plasman u Ligu šampiona boriti sa Krasnodarom. U plej-ofu će se igrati dvije utakmice.

Benfika i dalje ima šansu da zaigra u Evropi, pošto je sada čeka plej-of za Ligu Evrope.

Fudbaleri Dinama iz Kijeva plasirali su se u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobijedili AZ Alkmar sa 2:0.

Dinamo je poveo u 49. minutu golom Žersona Rodrigesa, a konačan rezultat postavio je Mikola Šaparenko u 89. minutu.

Ukrajinski klub će za plasman u Ligu šampiona boriti sa Gentom.

Belgijanci su večeras na svom terenu pobijedili Rapid sa 2:1.

Niklas Dorš u 36. i Roman Jaremčuk u 59. minutu sa penala donijeli su dva gola prednosti Gentu, a konačan rezultat postavio je Jusuf Demir u 93. minutu.