4.0 °C

20. 09. 2020. 18:19   >>  18:17 0

ČETIRI ASISTENCIJE KEJNA

"Poker" Sona u Sautemptonu, Brajton ubjedljiv u Njukaslu

Fudbaleri Totenhema pobijedili su danas na gostujućem terenu Sautempton sa 5:2, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Četiri gola postigao je Son Hjun Min, a svaki put asistent mu je bio Hari Kejn.

Južnokorejski fudbaler golove je postigao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, u 47. minutu, 64. i 73. minutu. Kejn je postigao peti gol u 82. minutu. On je bio strijelac i na početku utakmice, u trećem minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Kejn je šesti igrač koji je imao četiri asistencije u jednoj premijerligaškoj utakmici, ali prvi Englez kome je to uspjelo. On je tokom cijele prošle sezone imao samo dvije asistencije u Premijer ligi.

Dvostruki strijelac u ekipi iz Sautemptona bio je Deni Ings, golovima u 32. minutu i 89. minutu iz jedanaesterca.

Totenhem sada ima tri boda, nakon što je u prvom kolu izgubio od Evertona (0:1). Sautempton je pretrpio i drugi poraz, nakon onog od Kristal Palasa (0:1) u prvom kolu.

Fudbaleri Brajtona pobijedili su danas na gostujućem terenu Njukasl sa 3:0.

Brajton je do sedmog minuta već vodio sa 2:0, kada je dvostruki strijelac bio Nil Mope. Francuz je prvi pogodak postigao u četvrtom minutu iz jedanaesterca, a drugi gol dao je u sedmom minutu na asistenciju Leandra Trosara.

Konačan rezultat postavio je Eron Konoli golom u 83. minutu.

Brajton je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Iv Bisuma. Obje ekipe poslije dva kola imaju po tri boda.