[ Mina ]

20. 09. 2020. 21:57   >>  22:39 1

REMI TITOGRADA I ISKRE

Minimalac Podgorice, Dečić ubjedljiv, Zeta slavila u Nikšiću

Fudbaleri Podgorice i Dečića ostvarili su pobjedu, dok je Sutjeska doživjela poraz u utakmicama petog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Podgorica savladala je na DG areni plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Šaleta Kordić u 46. minutu.

Plavski tim, povratnik u društvo najboljih, doživio je drugi poraz, a ove sezone ostvario je pobjedu i dva remija.

Ubjedljiv trijumf zabilježio je Dečić, koji je pred svojim navijačima slavio protiv pljevaljskog Rudara 4:1.

Do treće pobjede došao je golovima Iljira Camaja u 10, Kristijana Vuljaja u 37. i 58. i Anđela Rudovića u 43. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Marko Merdović u 86. minutu.

Iznenađenje je priredila Zeta, koja je u Nikšiću savladala ekipu Sutjesku 2:0.

Ekipu iz Golubovaca do druge pobjede ove sezone vodili su Ivan Vukčević u 55. i Kođo Nijaveđi u 56. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu OFK Titograda i Iskre u podgoričkom naselju Stari aerodrom, koji je završen 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Mrvaljevića u 44. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Bogdan Milić u 73. minutu.

Duel Petrovca i Budućnosti odgođen je zbog obaveza podgoričkog tima na evropskoj sceni.

Podgorica je, nakon petog kola, vodeća na tabeli sa 13 bodova.

Drugoplasirani Dečić ima 11, dok su Sutjeska i Zeta osvojili po sedam bodova.

U narednom kolu, 27. septembra, sastaće se: Rudar – Budućnost, Iskra – Petrovac, Jezero – OFK Titograd, Zeta – Podgorica i Dečić – Sutjeska.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić i dalje na čelu

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić sa šest postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Fudbaler Rudara Vuk Striković postigao je četiri, a po gol manje golgeter Sutjeske, Božo Marković, Kođo Nijaveđi iz Zete i Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Draško Božović iz Budućnosti, Andrija Ražnatović iz Petrovca, Milivoje Raičević iz Sutjeske i Iljir Camaj i Anđelo Rudović iz Dečića i Marko Merdović iz Rudara.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.