23. 09. 2020. 22:57   >>  23:04

LIGA KUP

Het-trik Haverca protiv Barnslija

Fudbaleri Čelsija, Arsenala, Evertona i Njukasla plasirali su se u osminu finala engleskog Liga kupa.

Fudbaleri Čelsija savladali su Barnsli na svom terenu rezultatom 6:0.

Frenk Lampard je u ovom meču izveo gotovo najjaču postavu, protiv čega ekipa iz Čempionšipa nije mogla da se bori.

Poslije gola Temija Ejbrahama u 19. minutu prvi gol za "plavce" postigao je mladi Njemac Kai Haverc u 28. minutu utakmice.

U 49. minutu se u listu strijelaca upisao i Ros Barkli, a nedugo zatim vidjeli smo i drugi gol Haverca poslije asistencije Ejbrahama koji je bio igrač ove utakmice.

Do kraja utakmice Haverc je uspio da kompletira het-trik, a za konačnih 6:0 pobrinuo se Olivije Žiru u 83. minutu.

U osmini finala Liga kupa Čelsi igra protiv boljeg iz duela Lejton Orijent – Totenhem.

Fudbaleri Arsenala savladali su Lester sa 2:0 na gostovanju.

Menadžeri obje ekipe su na teren izveli "promiješane" sastave, ali su na obje strane nedostajali oni najbolji igrači.

Obje ekipe su mogle da postignu barem po gol u prvom poluvremenu, ali se na pauzu otišlo sa 0:0.

Poslije perioda u kojem nije bilo prilika desio se veliki gaf iskusnom Kristijanu Fuksu, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 57. minutu nakon što ga je napucala lopta koju je šutnuo Nikola Pepe.

Do kraja meča "lisice" su imale jednu dobru priliku preko Ajosea Peresa, a pošto ona nije iskoršćena uslijedila je kazna preko Edija Nketije u nadoknadi vremena.

U osmini finala Arsenal igra protiv Linkolna ili Liverpula.