[ Mina ]

27. 09. 2020. 21:10   >>  21:10

1. CFL

Neriješeno u Golubovcima i Tuzima, pobjede Budućnosti i Iskre

Fudbaleri Zete i lidera šampionata, ekipe Podgorice igrali su u Golubovcima neriješeno 1:1, u posljednjem meču šestog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Gosti su poveli pogotkom Jovana Vujovića u 71. minutu iz jedanaesterca. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleks Jamoa u 86. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Zete i Sutjeske, koji su u Tuzima igrali 1:1.

Golom Kristijana Vuljaja u 19. minutu domaćin je poveo 1:0. Gosti su do boda došli pogotkom Marka Ćetkovića u 53. minutu.

Iskra je u Danilovgradu pobijedila Petrovac 1:0, a pobjednika je odlučio autogol Luke Medigovića u 79. minutu.

Budućnost je u Pljevljima slavila protiv ekipe Rudara 2:1.

Zvanični šampion do pobjede, treće ove sezone, došao je golovima Panajotisa Moraitisa u 23. i Miloša Raičković u 44. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Vuk Striković u 45. minutu.

U premijernom meču, Jezero je juče u Beranama pobijedilo OFK Titograd 1:0.

Podgorica je, nakon šestog kola, vodeća na tabeli sa 14 bodova. Drugoplasirani Dečić ima 12, Iskra i Budućnost osvojili su po devet, a po bod manje Sutjeska, Jezero i Zeta.

U narednom kolu, 30. septembra, sastaće se: Sutjeska – Rudar, Podgorica – Dečić, OFK Titograd – Zeta, Petrovac – Jezero i Budućnost – Iskra.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić i dalje na čelu

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić sa šest postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Fudbaler Rudara Vuk Striković postigao je pet, a gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se golgeter Sutjeske, Božo Marković i Kođo Nijaveđi iz Zete.

Strijelci po dva gola su Draško Božović iz Budućnosti, Iljir Camaj i Anđelo Rudović iz Dečića, Božo Osmajlić iz Jezera, Marko Mrvaljević iz OFK Titograda, Andrija Ražnatović iz Petrovca, Milivoje Raičević iz Sutjeske i Marko Merdović iz Rudara.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.