Mina

30. 09. 2020. 21:01   >>  21:12

SUTJESKA SIGURNA

Budućnost u 90. do tri boda, Dečić ispustio trijumf

Fudbaleri Budućnosti, Sutjeske, OFK Titograda i Jezera ostvarili su pobjede u sedmom kolu Telekom Prve crnogorske lige, dok je bez pobjednika završen duel vodećih, Podgorice i Dečića.

Budućnost je pod Goricom savladala Iskru 1:0, a do četvrte pobjede došla je pogotkom Dejana Zarubice u 90. minutu.

Podgorica i Dečić igrali su na DG areni neriješeno 1:1.

Ekipa iz Tuzi povela je autogolom Darka Đajića u 69. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Arihiro Sentoku u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

OFK Titograd je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedio ekipu Zete iz Golubovaca 1:0. Do prve pobjede ove sezone došao je golom Marka Mrvaljevića u 53. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću savladala pljevaljski Rudar 2:0 i ostvarila treći trijumf ove sezone.

Nikšićki tim do pobjede vodili su Milutin Osmajić u 66. i Božo Marković u 76. minutu.

Jezero je u Petrovcu slavilo protiv istoimenog domaćeg tima 1:0. Odlučujući pogodak, za treći trijumf plavskog tima, postigao je Enes Isljami u 22. minutu iz jedanaesterca.

Povratnik u društvo najboljih u dosadašnjem dijelu takmičenja ima i po dva trijumfa i poraza. Petrovac je bez pobjede ove sezone, sa dva remija i četiri poraza.

Podgorica je, nakon sedmog kola, vodeća na tabeli sa 15 bodova.

Drugoplasirani Dečić ima 13, Budućnost je sa utakmicom manje treća sa 12, dok su po bod manje osvojili Sutjeska i Jezero.

U osmom kolu, u nedjelju, sastaće se: Rudar – Iskra, Jezero – Budućnost, Zeta – Petrovac, Dečić – OFK Titograd i Sutjeska – Podgorica.

Trofej Radija CG: Kordić i dalje na čelu

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić sa šest postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Fudbaler Rudara Vuk Striković postigao je pet, a po gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića i golgeter Sutjeske, Božo Marković.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se i Kođo Nijaveđi iz Zete i Marko Mrvaljević iz OFK Titograda,

Strijelci po dva gola su Draško Božović iz Budućnosti, Iljir Camaj i Anđelo Rudović iz Dečića, Božo Osmajlić iz Jezera, Andrija Ražnatović iz Petrovca, igrači Sutjeske Milivoje Raičević i Milutin Osmajić, Marko Merdović iz Rudara i vezista Podgorice, Japanac Arihiro Sentoku.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.