Mina

25. 10. 2020. 20:58   >>  21:45

PORAZ PODGORICE

Dečić od 0:2 do boda u derbiju pod Goricom

Fudbaleri Budućnosti i Dečića igrali su večeras u Podgorici neriješeno 1:1, u posljednjem meču desetog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Zvanični šampion poveo je golom Igora Ćukovića u 12. minutu.

Prednost na 2:0, četiri minuta kasnije, povisio je Ivan Bojović.

Smanjio je Iljir Camaj u 27, a isti igrač bio je strijelac i izjednačujućeg pogotka u 69. minutu.

"Nijesmo ni krenuli a već smo gubili 2:0. Bilo je teško vratiti se. Mislim da momci vjeruju u nono što zajedno radimo, da je ta hemija u odnosu trener-igrač ključ svega. Vjerovali su u ono što smo zacrtali, nije nas pokolebalo 2:0. Na poluvremenu smo se dogovorili da igramo hrabro, nijesmo se nijednog trenutka povukli. Znamo da je Budućnost kvalitetna u posjedu, i bio bi "harakiri" da smo pustili da igraju", kazao je za TVCG trener Dečića Edid Mulalić.

Trener Budućnosti Mladen Milinković je kazao da je njegov tim utakmicu trebao da riješi u prvom poluvremenu.

"Pored dva gola, promašili smo dvije stopostotne šanse, i sigruno da bi utakmica bila gotova da je bilo 3:1 ili 4:1. Fudbal je još jednom pokazao svoju draž", kazao je Milinković, napominjuću da je osjetio izostanak Ivanovića i rani izlazak Grbića.

"U drugom poluvremenu nijsmo bili koncentrisani, primili smo gol, a nismo imali nekih izbiljnijih šansi", dodao je strateg "plavih".

Pobjednika nije bilo ni u duelu Petrovca i Sutjeske, koji je na stadionu pod Malim brdom završen 1:1.

Posljednjeplasirani tim na tabeli poveo je efektnim golom Nikole Savovića u 32. minutu.

Bod nikšićkom timu donio je Božo Martković 78. minutu.

Vodeća Podgorica poražena je u podgoričkom naselju Stari aerodrom od OFK Titograda 1:0.

Jedini pogodak, vrijedan tri boda i treće pobjede ove sezone, postigao je Marko Mrvaljević u 64. minutu.

Važnu pobjedu ostvarilo je i Jezero, koje je u Pljevljima savladalo Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja, postigao je albanski internacionalac Ndue Mujeci u 34. minutu.

Jezero je dobilo i prvi međusobni duel ove sezone 1:0.

Bez pobjednika i golova završen je duel Zete i Iskre iz Danilovgrada 0:0.

Podgorica i Dečić, nakon desetog kola, dijele čelnu poziciju na tabeli sa po 18 bodova.

Po 16 osvojili su Sutjeska i Budućnost sa dvije utakmice manje.

Na petom mjestu je Jezero sa 14, dok je šesta Iskra sa bodom manje.

U narednom kolu, 31. oktobra, sastaće se: OFK Titograd - Rudar, Podgorica - Petrovac, Sutjeska - Budućnost, Dečić - Iskra i Zeta - Jezero.

Trofej Radija CG: Kordić zadržao vođstvo

Golgeter Podgorice, Šaleta Kordić sa osam postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Talentovani napadač pljevaljskog Rudara, Vuk Striković, Božo Marković iz Sutjeske i igrači Dečića Kristijan Vuljaj i Iljir Camaj strijelci su po šest pogodaka.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Draško Božović iz Budućnosti i Marko Mrvaljević iz OFK Titograda, dok su po tri gola postigli vezista Sutjeske Milutin Osmajić, Kođo Nijaveđi iz Zete i štoper Budućnosti Igor Ćuković i

Strijelci po dva gola su Vasilije Terzić iz Budućnosti, fudbaler Dečića Anđelo Rudović,
napadači Iskre Bogdan Milić i Ivan Vuković, Ndue Mujeci i Božo Osmajlić iz Jezera, igrači Petrovca Andrija Ražnatović i Marko Marković, vezista Podgorice, Japanac Arihiro Sentoku, Marko Merdović iz Rudara, Goran Milojko iz Zete i igrač Sutjeske Milivoje Raičević.