28. 10. 2020. 21:04 >> 21:09

LIGA ŠAMPIONA

Čelsi ubjedljiv u Rusiji, PSŽ siguran u Turskoj

Fudbaleri Čelsija pobijedili su danas u gostima Krasnodar sa 4:0, u drugom kolu Grupe E Lige šampiona.

Prvi gol za Čelsi je postigao Kalum Hadson-Odoi u 37. minutu. On je šutirao sa 14 metara, golman Krasnodara Matvej Safonov je loše reagovao i lopta je završila u golu.

Prednost Čelsija je duplirao Timo Verner u 76. minutu golom iz penala. Nakon šuta Kristijana Pulišića lopta je u ruku pogodila Aleksandra Martinoviča i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Strijelac trećeg gola bio je Hakim Zijeh u 79. minutu, nakon asistencije Vernera, a konačan rezultat je postavio Pulišić u 90. minutu.

Nakon dva odigrana kola Čelsi ima četiri, a Krasnodar jedan bod.

U narednom kolu Čelsi će dočekati Ren, dok će Krasnodar gostovati Sevilji.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobijedili su u gostima Bašakšehir sa 2:0, u drugom kolu Grupe H Lige šampiona.

Strijelac prvog gola za PSŽ bio je Mojze Ken u 64. minutu. Nakon kornera koji je izveo Kilijan Mbape, Ken se našao sam na pet metara od gola i glavom sproveo loptu u gornji desni ugao.

Ken je u 79. minutu postigao i drugi gol. Ponovo je Mbape bio asistent, a Ken siguran ralizator.

Nakon dva kola, PSŽ je upisao po jednu pobjedu i poraz, dok je Bašakšehir zabilježio oba poraza.

U narednom kolu, Pari Sen Žermen će gostovati Lajpcigu, dok će Bašakšehir dočekati Mančester junajted.