29. 10. 2020. 21:05 >> 21:27
3

LIGA EVROPE

Pobjeda Crvene zvezde, remi Dinama

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobjedu, dok je Dinamo osvojio bod u drugom kolu Lige Evrope.

Crvena zvezda je večeras u Beogradu, u L grupi, pobijedila Slovan iz Bratislave 5:1.

El Fardu Ben je golovima u sedmom i 22. minutu donio prednost crveno-bijelima, a do poluvremena je u 41. Jan Matušek smanjio prednost.

Pobedu su potvrdili Milan Gajić u 50, Aleksandar Katai u 67. i Dijego Falčineli u 70. minutu.

Hofenhajm je u drugoj utakmici Grupe L pobijedio Gent u gostima sa 4:1.

Hofenhajm vodi na tabeli sa šest bodova, po tri imaju Zvezda i Slovan, dok je Gent poslednji bez učinka.

Zagrebački Dinamo je u Moskvi, u K grupi, igrao protiv CSKA bez golova, 0:0.

U drugom meču te grupe, Volfsberger je u gostima pobijedio Fejnord sa ubjedljivih 4:1.

Fudbaleri Antverpena iznenadili su na svom terenu Totenhem i slavili sa 1:0. Jedini gol na meču je postigao Lior Rafaelov u 29. minutu.

U drugom meču Grupe J, fudbaleri LASK-a pobijedili su Ludogorec sa 4:3.

Antverpen sada ima šest bodova, Totenhem i LASK po tri, dok je Ludogorec bez bodova.

Fudbaleri Lestera pobijedili su u gostima grčki AEK sa 1:2, u drugom kolu Grupe G Lige Evropa.

Strijelci za Lester su bili Džejmi Vardi iz penala u 18. i Hamza Čaudri u 39. minutu, dok je gol za AEK postigao Muamer Tanković u 49. minutu.

U drugom meču Grupe G, Braga je u gostima slavila protiv Zorje sa 2:1.

Poslije dva odigrana kola, Braga i Lester imaju po šest bodova, dok su AEK i Zorja bez bodova.

Fudbaleri Milana su na svom terenu pobijedili Spartu iz Praga sa 3:0, u meču Grupe H.

Strijelci za pobednički tim bili su Braim Dias, Rafael Leao i Diogo Dalo. Pobjeda Milana je mogla da bude i ubjedljivija da je Zlatan Ibrahimović iskoristio penal u 36. minutu.

Lil i Seltik su u drugom meču te grupe podijelili bodove - 2:2.

Milan ima šest bodova, Lil četiri, Seltik jedan, dok je Sparta bez bodova.

U Grupi I, Makabi iz Tel Aviva pobijedio je Sivaspor u gostima sa 2:1, dok je Viljareal, takođe u gostima bio bolji od Karabaga sa 3:1.