29. 10. 2020. 23:10   >>  30. 10. 2020. 08:53

D Bilo je zanimljivo u mečevima grupa A, B i C u Ligi Evrope.

Bugarski CSKA iz Sofije odnio je bod iz Rima, dok je Arsenal rutinski kod kuće savladao Dandalk.

Na preostala četiri meča vidjeli smo četiri minimalne pobjede.

U Grupi A, Kluž i Jang Bojs podijelili su bodove u Rumuniji – 1:1 (0:0).

Strijelac za Kluž bio je Rondon u 62. minutu, dok je bod švajcarskoj ekipi doneo Fašnat u 68. minutu.

Roma nikako nije uspijevala da slomi CSKA iz Sofije. Napadali su tokom većeg dijela meča, ali je golman gostujuće ekipe imao tri dobre odbrane.

U Grupi B, Arsenal je rutinski kod kuće savladao irski Dandalk – 3:0 (2:0).

Dobro su se držali Irci sve do kraja prvog poluvremena, ali je onda Arsenal postigao dva brza gola.

Golove su postizali Nketija u 42. i Vilok u 44. minutu, da bi Pepe u 46. minutu, na samom startu drugog poluvremena, riješio pitanje pobjednika.

U drugom meču ove grupe, Molde je savladao Rapid iz Beča – 1:0 (0:0).

Francuska Nica je u Grupi C kao domaćin savladala izraelski Hapoel Ber Šivu – 1:0 (1:0). Pogodak za Nicu postigao je Guiri u 23. minutu.

Slavija je u Pragu savladala Bajer Leverkuzen – 1:0 (0:0). Njemački tim igrao je sa igračem manje od 22. minuta, kada je Belarabi dobio direktan crveni karton.

Do vodećeg i pobjedonosnog gola Slavija je došla u 80. minutu, kada je mrežu Levera pogodio Olajinka.

AZ Alkmar je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Rijeke 4:1.