[ Mina ]

31. 10. 2020. 20:03   >>  20:04

PRVA POBJEDA PETROVCA

Božović riješio derbi u Nikšiću, Dečić sam na 2. mjestu

Fudbalerima Budućnosti pripao je derbi protiv Sutjeske, a pobjedu u 11. kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvario je i drugoplasirani Dečić.

Budućnost je u Nikšiću savladala Sutjesku 1:0 i upisala sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Do druge pobjede u međusobnim duelima ove sezone, četvrte uzastopne bez primljenog gola, lider šampionata došao je golom Draška Božovića u 15. minutu.

Dečić je u Tuzima pobijedio Iskru iz Danilovgrada 2:0, golovima Kristijana Vuljaja u 40. i Ognjena Rolovića u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Zeta je u Golubovcima savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrtu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja, došla je golom Vaska Kalezića u 44. minutu.

Petrovac je na DG areni slavio protiv Podgorice 3:1, za prvi trijumf ove sezone.

Petrovački tim poveo je golom Mirze Đurđevića u 14. minutu.

Izjednačio je Šaleta Kordić u 29, a novu prednost gostima donio je Rjoja Tačibana u 65. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luka Merdović u 89. minutu.

Fudbaleri Rudara pobijedili su u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu OFK Titograda 2:0.

Rudar je do pobjede, četvrte ove sezone, došao golovima Vuka Strikovića u 61. i Nemanje Kartala u 68. minutu.

Budućnost je, poslije 11. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 22 boda.

Bod manje osvojio je Dečić, Podgorica ima 18, a Sutjeska 16 bodova.

U narednom kolu, 4. novembra, sastaće se: Rudar – Zeta, Jezero – Dečić, Iskra – Sutjeska, Budućnost – Podgorica i Petrovac – OFK Titograd.

Trofej Radija Crne Gore: Kordić zadržao vođstvo

Golgeter Podgorice, Šaleta Kordić sa devet postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Talentovani napadač pljevaljskog Rudara, Vuk Striković i Kristijan Vuljaj iz Dečića postigli su po sedam, a po gol manje njegov klupski drug Iljir Camaj i Božo Marković iz Sutjeske.

Vezista Budućnosti Draško Božović strijelac je pet pogodaka, Marko Mrvaljević iz OFK Titograda postigao je četiri, a po tri gola vezista Sutjeske Milutin Osmajić, Kođo Nijaveđi iz Zete i štoper Budućnosti Igor Ćuković.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.