[ Mina ]

08. 11. 2020. 18:58 >> 21:09

1. CFL

Neriješeno na DG areni, pobjede Budućnosti i Jezera

Duel fudbalera Podgorice i Iskre završen je bez pobjednika, dok su pobjede u 13. kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvarili Budućnost i Jezero.

Podgorica i Iskra na DG areni završen je neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Japanca Arihira Sentokua u 50. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Vuković u 71. minutu.

Budućnost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala OFK Titograd 4:0.

Lider šampionata do devete pobjede ove sezone došao je golovima Dejana Zarubice u 20, Draška Božovića u 26. iz jedanaesterca, Igora Ivanovića u 76. i Aleksandra Vujačića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zvanični šampion ima i utakmicu manje, uz dva poraza i remi.

Iznenađenje je priredilo plavsko Jezero, koje je u Nikšiću savladalo Sutjesku 1:0 i ostvarilo treću pobjedu u gostima, ukupno petu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Vojin Pavlović u 44. minutu.

Sutjeska je meč završila sa igračem manje, nakon što je u 52. minutu isključen Novica Eraković.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Rudara, koji su na stadionu pod Malim brdom igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Zorana Mikijelja u četvrtom minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Miljan Vlaisavljević u 32. minutu iz jedanaesterca.

Poslije prvog poluvremena, Dečić i Zeta igraju u Tuzima 0:0.