17. 11. 2020. 22:34 >> 23:44
9

LEKCIJA KIPRU

Crna Gora "pokerom" do Lige B

Fudbaleri Crne Gore izborili su plasman u Ligu B Lige nacija, pošto su večeras bili ubjedljivi protiv Kipra pod Goricom 4:0.

Crnogorski fudbaleri dobili su i prvi međusobni duel u Nikoziji (2:0), a takmičenje u C grupi završili su kao prvoplasirani sa četiri pobjede i po jednim porazom i remijem.

Crnogorska selekcija je, u jednom od najboljih izdanja pod vođstvom selektora Faruka Hadžibegića, potpuno nadigrala rivala, rano stekla ubjedljivu prednost, koju je do kraja uspjela da uveća.

Vođstvo domaćinu donio je kapiten Stevan Jovetić u 14. minutu, nakon centaršuta Marka Vukčevića.

Na 2:0 povisio je Aleksandar Boljević u 25, a isti igrač bio je strijelac i trećeg pogotka, tri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Stefan Mugoša u 60. minutu.

Mugoša je i ranije mogao da se upiše u strijelce, ali nije realizovao šanse u 19, 20. i 58. minutu.

Kipar je u prvom poluvremenu tri puta ugrozio crnogorskog golmana Milana Mijatovića, ali nije uspio da ga savlada.

U samom finišu meča Joanis Pitis je sa dvadesetak metara pogodio spoljni dio stative.

Izabranici selektora Hadžibegića, osim dva puta protiv Kipra, slavili su u Podgorici protiv Azerbejdžana (2:0) i Luksemburga u gostima (1:0), od kojeg su izgubili na stadionu pod Goricom (2:1).

Imaju i subotnji remi sa Kiprom u Zaprešiću (0:0).

Kraj meča.

90' Pitas je pogodio stativu, sreća za našu selekciju...

60' Sada je Mugoša pogodio! Još jedna sjajna asistencija Jovetića i rutinska realizacija napadača Inčona.

58' Još jedna dobra akcija "sokola", Jovetić je uposlio Mugošu, koji je izblokiran u posljednjem trenutku.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44' Pitas je sada pokušao, Mijatović siguran.

41' Kusulos je šutirao sa preko 20 metara, lopta je otišla preko gola.

30' Pola sata sjajne igre "sokola" 3:0! Fantastičan pas Jovetića, Boljević je pobjegao odbrani Kipra, predriblao gostujućeg golmana i poslao loptu u mrežu.

25' Crna Gora na 2:0! Fantastična kontra "sokola" - otvorio je Jovetić , nastavio Hakšabanović, a završio Boljević preciznim udarcem sa 13-14 metara.

19' Mugoša glavom nakon kornera, pravo u golmana Kipra.

14' Prva šansa i gol Crne Gore! Sjajan centaršut Vukčevića sa desne strane, Jovetić glavom sa pet-šest metara šalje loptu u mrežu.

11' Prvi prijete gosti. Kakuli je pretrčao Simića i šutirao iskosa sa lijeve strane, Mijatović brani.