22. 11. 2020. 17:25 >> 17:52

SERIJA A

Lukaku režirao preokret Intera, Roma ubjedljiva

Fudbaleri Intera pobijedili su kao domaćini Torino sa 4:2, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva .

Fudbaleri Intera pobuhedili su kao domaćini Torino sa 4:2, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva .

Torino je poveo sa 2:0, golovima Simonea Zaze u drugom minutu nadoknade vemena i Kristijana Ansladija u 62. minutu, a zatim je Inter u posljednjih pola sata postigao četiri pogotka.

Aleksis Sančes bio je strijelac u 64. minutu, a zatim je preokret donio Romelu Lukaku, golovima u 67. minutu i 84. minutu iz penala. Pobjedu je obezbijedio Lautaro Martines pogotkom u 90. minutu.

Inter ima četiri pobjede i 15 bodova na petom mjestu na tabeli, a Torino zauzima 18. mjesto sa pet bodova.

Fudbaleri Rome pobijedili su na svom terenu Parmu sa 3:0 i popeli se na treće mjesto na tabeli.

Dvostruki strijelac bio je Henrih Mhitarjan, koji je golove postigao u 32. i 40. minutu. Gol na Olimpijskom stadionu u Rimu postigao je i Borha Majoral u 28. minutu.

Poslije pete prvenstvene pobjede Roma je treća sa 17 bodova, dok je Parma, koja je pretrpjela četvrti poraz, 16. sa šest bodova.

Fudbaleri Sasuola pobijedili su večeras na gostujućem terenu Veronu sa 2:0 i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Sasuolo je poveo u 42. minutu golom Žeremija Boge, a pobjedu je obezbijedio Domeniko Berardi u 76. minutu. Boga i Berardi su asistirali jedan drugome kod golova.

Sasuolo je uz Milan jedina neporažena ekipa u Seriji A. Sasuolo je prvi sa 18 bodova, a Milan ima bod manje, ali i utakmicu manje, pošto večeras igra derbi protiv Napolija. Verona je deveta sa 12 bodova.

Bolonja je kao gost pobijedila Sampdoriju sa 2:1.

Sampdorija je povela golom Mortena Torsbija u sedmom minutu, a izjednačio je Vasko Redžini, autogolom u 44. minutu. Pobjedu ekipi srpskog trenera Siniše Mihajlovića doneo je Rikardo Orsolini golom u 52. minutu.

Bolonja sada ima tri pobjede i devet bodova na 12. mjestu na tabeli. Sampdorija ima bod više na 10. mjestu.

Fudbaleri Beneventa pobijedili su danas na gostujućem terenu Fiorentinu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Rikardo Importa u 52. minutu.

Benevento je prekinuo niz poraza i poslije treće pobjede u ligi zauzima 13. mjesto na tabeli sa devet bodova.

Fiorentina je u posljednje tri utakmice bez pobejde, a posle četvrtog poraza je 14. na tabeli sa osam bodova.