24. 11. 2020. 21:06 >> 21:27

LIGA ŠAMPIONA

Sevilja i Čelsi u osmini finala

Fudbaleri Sevilje i Čelsija pobjedama u četvrtom kolu E grupe Lige šampiona obezbijedili su plasman u osminu finala.

Fudbaleri Čelsija su danas u gostima pobijedili Ren 2:1, u četvrtom kolu Grupe E Lige šampiona.

Čelsi je poveo golom Kalum Hadson-Odoia u 22. minutu. On je nakon dubinske lopte, sam izašao ispred golmana Rena Alfreda Gomisa i rutinski poslao loptu u mrežu.

Ren je izjednačio golom Seru Girasi u 85. minutu. Nakon odlično izvedenog kornera Girasu je sa pet metara glavom zakucao loptu u mrežu.

Pobjedu Čelsiju je donio Olivije Žiru u prvom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču u grupi, Sevilja je u gostima savladala Krasnodar 2:1.

Sevilja je povela golom Ivana Rakitića u četvrtom minutu. On je iz prve šutirao sa 18 metara i pogodio donji lijevi ugao gola.

Krasnodar je izjednačio u 56. minutu golom Masiela Vandersona, koji je šutirao iskosa sa 11 metara, a lopta je pored četiri igrača Sevilje uspjela da završi u golu.

Sevilja je stigla do pobjede u petom minutu sudijske nadoknade golom Munir El Haddadija.

Nako četiri kola, Čelsi i Sevilja imaju po 10 bodova, dok su Krasnodar i Rena osvojili po jedan bod.

U narednom kolu, Sevilja će dočekati Čelsi, dok će Krasnodar ugostiti Ren.