24. 11. 2020. 23:02 >> 23:16

LIGA ŠAMPIONA

Barsa i Juve potvrdili osminu finala

Fudbaleri Barselone plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Kijevu pobijedili Dinamo sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe G.

Barselona je povela u 52. minutu golom Seržinja Desta, a zatim je dva gola postigao Martin Brejtvejt u 57. minutu i 72. minutu kada je bio precizan iz penala. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

U drugoj utakmici u toj grupi Juventus je na svom terenu pobijedio Ferencvaroš sa 2:1.

Na stadionu u Torinu poveo je Ferencvaroš golom Mirta Uzunija u 19. minutu, a izjednačio je Kristijano Ronaldo u 39. Pobjedu crno-bijelima doneo je Alvaro Morata golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Barselona i Juventus prošli su u osminu finala, dva kola prije kraja grupne faze.

Barselona je prva na tabeli sve četiri pobjede i 12 bodova, Juventus je drugi sa devet bodova, a Dinamo i Ferencvaroš imaju po bod.

U petom kolu, 2. decembra, Barselona će igrati na gostujućem terenu protiv Ferencvaroša, a Juventus će dočekati Dinamo iz Kijeva.

Pobjede u F grupi ostvarili su fudbaleri Borusije i Lacija.

Borusija je u Dortmundu savladala Briž 3:0, dok je Lacio u Rimu slavio protiv Zenita iz Sankt Petersburga.

U H grupi Mančester junajted je savladao Bašakšehir 4:1, dok je Pari Sen Žermen slavio protiv Lajpciga 1:0 I ostao u trci za osminu finala.