B92

26. 11. 2020. 23:10   >>  23:30

LIGA EVROPE

Proljeće u Evropi obezbijedili Roma, Slavija Prag i Bajer

Od 21.00 odigrano je još 11 utakmica četvrtog kola Lige Evrope, a poznati su još neki učesnici nokaut faze.

Proljeće u Evropi obezbijedili su Roma, Slavija Prag i Bajer Leverkuzen.

Oni su ostvarili trijumfe ove večeri. Roma je bila bolja od Kluža na gostovanju sa 2:0, Slavija je savladala Nicu na strani sa 3:1, dok je Leverkuzen pobedio na svom terenu Hapoel Ber Ševu rezultatom 4:1.

Spektakularan meč odigrali su PSV i PAOK. Grci su odlično otvorili utakmicu i već posle 13 minuta vodili sa 2:0 preko Colisa.

Do poluvremena su domaći smanjili, da bi u 53. minutu na semaforu pisalo 3:2. Tako je glasio i konačan rezultat utakmice.

Zanimljivo je bilo i u Glazgovu, gdje je Rendžers uspio da ispusti vođstvo od 2:0 protiv Benfike.

Portugalska ekipa je uspjela u finišu da stigne do boda i sada oba tima imaju po osam bodova.

Standard je u samoj završnici pobijedio Leh sa 2:1. Belgijska ekipa je sada samo bod iza vodećeg dvojca.

Uloge favorita su opravdali Totenhem, Napoli i Rapid iz Beča, dok su jedini meč bez golova (0:0) odigrali AZ Alkmar i Real Sosijedad.

Fudbaleri Napolija pobijedili su Rijeku 2:0 i preuzeli prvo mjesto u grupi F Lige Evrope.

Meč protiv hrvatskog predstavnika domaći su riješili zahvaljujući autogolu Anastasija i pogotku Lozana.

Napoli na vrhu tabele ima 9 bodova, dva više od Az Alkmara i Sosijedada koji su u Holandiji igrali 0:0.