01. 12. 2020. 22:54 >> 23:13

SAMO BOD ZA ATALANTU

Inter srušio Menhengladbah, remi u Madridu, Liverpul ide dalje

Inter je na gostovanju Menhengladbahu upisao prvu pobjedu u Ligi šampiona ove sezone 3:2 , pa sada sva četiri tima u grupi B imaju šansu za plasman u osminu finala. Njemački tim je lider sa osam bodova, po sedam imaju Real i Šahtjor, dok "neropazuri" imaju pet. Atletiko nije uspio da pobijedi oslabljeni Bajern 1:1, pa će strijepiti u posljednjem kolu za prolaz, dok je plasman u nokaut fazu izborio Liverpul, pobjedom nad Ajaksom 1:0.

Inter je uhvatio “posljednji voz“ za osminu finala, na krilima Romelua Lukakua pobijedio je Menhengladbah. Belgijanac je postigao dva gola, a upisao se i Darmijan. Na drugoj strani, dva puta je pogodio Plea, ali je italijanski tim u finišu odbio sve nalete domaćina i slavio.

U posljednjem kolu, Menhngladbah ide na noge Realu, Inter dočekuje Šahtjor.

Atletiko je u finišu ispustio trijumf nad Bajernom. Domaći su poveli preko Žaoa Feliksa, a remi je potpisao Miler iz penala četiri minuta kasnije.

“Jorganžije“ imaju dva boda više od Salcburga, koji je ranije danas pobijedio Lokomotivu 3:1.

Liverpul je minimalnim rezultatom savladao Ajaks i prebrinuo brige oko plasmana u osminu finala. Čovjek odluke na „Enfildu“ bio je Džons.

U istoj grupi, Atalanta je razočarala, odigravši samo 1:1 sa Mitjilandom kod kuće. Gosti su vodili do 10 minuta prije kraja, kada je pogodio Romero. “Boginja“ uoči posljednjeg kola ima bod više od Ajaksa, kojem gostuje naredne srijede.

Siti je odigrao bez golova na gostovanju Portu, pa oba tima idu dalje.