02. 12. 2020. 21:06 >> 21:11

KRASNODAR IDE U LE

Lajpcig kroz dramu do pobjede u Istanbulu

Fudbaleri Lajpciga su u gostima pobijedili Bašakšehir 4:3, u petom kolu Grupe H Lige šampiona.

Lajpcig je poveo u 26. minutu golom Jusufa Poulsena. Marsel Sabicer je šutirao sa 25 metara, a lopta je zakačila Poulsena, promijenila pravac i završila u golu.

Nordi Mukiele je golom u 43. minutu duplirao prednost Lajpciga, preciznim šutem sa 12 metara.

Bašakšehir se vratio u meč golom Irfana Kavečija u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Edin Višča je iz kornera proslijedio loptu na ivicu šesnaesterca, a Kaveči iz prve uputio precizan šut.

Treći gol za Lajpcig je dao Dani Olmo u 66. minutu. Samo šest minuta kasnije drugim golom Irfan Kaveči je smanjio prednost Lajpciga.

Izjednačenje Bašakšehiru je svojim trećim golom donio Kaveči u 85. minutu. Lajpcig ipak stiže do pobjede u drugom minutu sudijske nadoknade golom Aleksander Sjorlota.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Mančester junajted, i u slučaju pobjede će se plasirati u osminu finala Lige šampiona.

Bašakšehir će gostovati Pari Sen Žermenu i njegove šanse da osvoji treće mjesto u grupi su samo u domenu teorije.

Fudbaleri Krasnodara su večeras kao domaćini pobijedili Ren 1:0.

Ovom pobjedom Krasnodar je obezbijedio treće mjesto i proleće u Ligi Evrope, dok će Ren završiti takmičenje kao posljednji u grupi.

Pobjedonosni gol za Krasnodar je dao Markus Berg u 71. minutu. On je izašao sam ispred golmana i rutinski poslao loptu u gol.