Beta

05. 12. 2020. 17:39 >> 17:40

ARMINIJA JEDINA UPISALA POBJEDU

Dortmund, Menhengladbah i Volfsburg osvojili samo po bod

Fudbaleri Ajntrahta i Borusije Dortmund odigrali su neriješeno 1:1, u utakmici desetog kola njemačke Bundeslige.

Daiči Kamada je već u devetom minutu donio prednost Ajntrahtu, a izjednačenje i bod Dortmundu donio je Đovani Rejna u 56. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Ajntraht osmi sa šest bodova manje.

Fudbaleri Frajburga i Borusije Menhengladbah odigrali su neriješeno 2:2.

Menhengladbah je poveo u 23. minutu pogotkom Brela Embola, ali je domaći tim preokrenuo golovima Filipa Linharta u 32. i Vinčenca Grifoa sa penala u 49. minutu.

Alasan Plea je u samo minut poslije vođstva Frajburga izjednačio za konačnih 2:2.

Borusija je sedma na tabeli sa 16 bodova, dok je Frajburg na 14. poziciji sa osam bodova.

Bez pobjednika je završen i meč Kelna i Volfsburga - 2:2.

Domaći tim je poveo u 18. minutu golom Jana Tilmana, 11 minuta kasnije izjednačio je Maksimilijan Arnold, a novu prednost Kelnu donio je Ondrej Duda u 43. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Vaut Veghorst na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu.

Volfsburg je peti tim njemačkog šampionata sa 18 bodova, dok je Keln 15. sa sedam osvojenih bodova.

Jedina ekipa koja je upisala pobjedu bila je Arminija, koja je na svom terenu slavila protiv Majnca sa 2:1. Arminija je sada na 16. mjestu na tabeli sa sedam bodova, dok je Majnc poziciju ispod sa dva boda manje.