Beta

17. 01. 2021. 16:38   >>  17:43 0

UBJEDLJIVA POBJEDA

Šestica Napolija protiv Fiorentine

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na svom terenu ekipu Fiorentine sa ubjedljivih 6:0, u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je poslije prvog poluvremena kada je Napoli četiri puta pogađao mrežu gostujućeg tima.

Goleadu je započeo Lorenco Insinje u petom minutu, Dijego Deme je bio strijelac u 36, Irvin Lozano dva minuta kasnije, a tačku na prvo poluvrijeme stavio je Zjelinjski u 45. minutu.

Na 5:0 povisio je Insinje sa penala u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Mateo Politano u 89. minutu.

Napoli je upisao 11. pobjedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 34 boda, dok je Fiorentina na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu Serije A gostuju Veroni, a Fiorentina dočekuje Krotone.

Fudbaleri Krotonea pobijedili su danas na svom terenu Benevento sa 4:1.

Krotone je poveo autogolom Kamila Glika u petom minutu, Simi je u 29. minutu duplirao prednost i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku nastavka, u 54. minutu, Simi je još jednom zatresao mrežu gostujućeg tima, da bi srpski fudbaler Miloš Vulić 11 minuta kasnije potvrdio pobjedu Krotonea.

Utješni pogodak za Benevento postigao je Jago Falke u 82. minutu.

Krotone je upisao tek treću pobjedu u šampionatu i dalje je posljednji sa 12 osvojenih bodova, dok je Benevento na 11. mjestu sa 21 bodom.

Fudbaleri Sasuola i Parme odigrali su neriješeno 1:1. Pogotkom Juraja Kucke u 37. minutu povela je Parma, ali je Sasuolo stigao do boda golom Filipa Đuričića sa penala u 95. minutu.

Ekipa Sasuola je osma na tabeli italijanskog šampionata sa 30 bodova, dok je Parma pretposljednja sa 13 bodova.