[ Mina ]

19. 02. 2021. 19:53 >> 19:59

"POKER" RUDARA

Remi Budućnosti i Sutjeske, Petrovac srušio Podgoricu

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske igrali su u Podgorici neriješeno 1:1, u utakmici 20. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Nikšićki tim poveo je golom Božo Marković 33. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, šest minuta kasnije, Draško Božović iz jedanaesterca.

Poraz je doživio drugoplasirani Dečić, koji je u Danilovgradu izgubio od Iskre 2:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Anđela Rudovića u 31. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Miloš Drinčić u 35, a pobjedu domaćinu donio je Zoran Petrović u 40. minutu.

Pobjedu na startu proljećnog dijela šampionata ostvarili su i fudbaleri Zete, Petrovca i Rudara.

Zeta je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mijat Lambulić u 64. minutu.

Petrovac je na svom stadionu savladao Podgoricu 2:1 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.

Do trećeg trijumfa ove sezone došao je golovima Luke Merdovića u 19. i Zorana Mikijelja u 67. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Nikola Čelebić u 34. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao OFK Titograd 4:2 i ostvario osmu pobjedu ove sezone.

Do četvrte uzastopne pobjede došao je golovima Miloša Zečevića u 3, Predraga Kašćelana u 35, Vuka Strikovića u 41. i Marka Merdovića u 43. minutu.

Dvostruki strijelac za OFK Titograd, koji je upisao treći poraz zaredom, bio je Miloš Brnović u 11. i 49. minutu.

Budućnost je, poslije 20. kola, sa 50 bodova i ima 19 više od Sutjeske i Dečića.

Na četvrtom mjestu je Zeta sa 28, dok su po bod manje osvojili Podgorica i Iskra.

U narednom kolu, u utorak, sastaće se: Zeta - Rudar, Dečić - Jezero, Sutjeska - Iskra, Podgorica - Budućnost i OFK Titograd - Petrovac.

Trofej Radija CG: Marković povisio vođstvo

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 13 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Podgorice, Šaleta Kordić, Vuk Striković iz Rudara i vezista Budućnosti Draško Božović postigli su po deset, a gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića.

U strijelce sedam puta upisao se Iljir Camaj iz Dečića, vezista Sutjeske, Milutin Osmajić postigao je šest, a po gol manje golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević, Dejan Zarubica iz Budućnosti i Ivan Vuković iz Iskre.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se napadač Iskre, Bogdan Milić, Miloš Raičković i Igor Ivanović iz Budućnosti, igrač Zete Kođo Nijaveđi, albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci i Japanac u ekipi Podgorice, Arihiro Sentoku.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.