Beta/Mina

23. 02. 2021. 22:58   >>  23:09

KORAK KA 1/4 FINALU

Bajern deklasirao Lacio, Žiru presudio Atletiku

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras u Rimu ekipu Lacija sa ubjedljivih 4:1, dok je Čelsi u Bukureštu slavio protiv Atletiko Madrida sa 1:0, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Bajern je već poslije prvog poluvremena riješio pitanje pobjednika na ovom meču, a vjerovatno i u dvomeču.

Šampion Evrope je poveo u devetom minutu golom Roberta Levandovskog, poslije velike greške Matea Musakija, na 2:0 povisio je Džamal Musiala u 24. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora, a tačku na prvo poluvrijeme stavio je Liroj Sane u 42. minutu.

Bajern je na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, stigao do još ubjedljivije prednosti pošto je poslije kontranapada Frančesko Ačerbi pogodio sopstvenu mrežu, a konačan rezultat je dva minuta kasnije postavio Hoakin Korea poslije solo akcije.

U drugom meču, fudbaleri Čelsija su u Bukureštu pobijedili Atletiko Madrid sa 1:0.

Gostujući tim je dominirao tokom cijelog meča, imao je više loptu u posjedu i više udaraca ka golu, a tu prednost materijalizovao je u 68. minutu kada je Olivije Žiru sjajnim "makazicama" savladao nemoćnog Jana Oblaka.

Atletiko je meč završio bez udarca u okvir gola.

Revanš mečevi igraju se 17. marta.

Pari Sen Žermen je prošlog utorka na stadionu Kamp nou pobijedio Barselonu 4:1, dok je Liverpul u Budimpešti slavio protiv Lajpciga 2:0.

Dan kasnije Porto je na na stadionu Dragao savladao torinski Juventus 2:1, dok je Borusija iz Dortmunda kao gost slavila protiv Sevilje 3:2.

Za sjutra zakazani su dueli Atalante i Reala, odnosno Borusije Menhengladbah i Mančester sitija.

Revanš utakmice na programu su 9, 10, 16. i 17. marta.

Finalni meč biće odigran 29. maja na Ataturk stadionu u Istanbulu. Titulu brani Bajern iz Minhena.