Beta

27. 02. 2021. 15:38   >>  18:16

SAVLADAN VEST HEM

Siti nastavio pobjednički niz

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas na domaćem terenu ekipu Vest Hema sa 2:1, u meču 26. kola Premijer lige.

Siti je poveo preko Rubena Dijaša u 30. minutu, koji je gol postigao glavom na asistenciju Kevina De Brujnea.

Do kraja prvog poluvremena gosti su izjednačili preko Majkla Antonia u 43. minutu.

Pobjedu Sitiju donio je Džon Stons u 68. minutu meča.

Sitiju je ovo 14. uzastopna pobjeda u domaćem prvenstvu, a posljednji put su bez pobjede ostali u meču protiv Vest Bromvič Albiona 15. decembra prošle godine.

Na tabeli Premijer lige Siti je prvi sa 62 boda, dok ekipa Vest Hema na četvrtom mjestu ima 45 bodova.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobijedili su na svom terenu ekipu Brajtona sa 1:0.

Gol za pobjedu domaće ekipe postigao je Kajl Bartli glavom u 11. minutu meča.

Brajton je prvu šansu za izjednačenje propustio u 19. minutu, kada je Paskal Gros pogodio prečku sa penala.

U 30. minutu sudija je prerano dao dozvolu Luisu Danku da izvede slobodan udarac, a Dank je iz tako izvedenog udarca postigao gol za Brajton. Nakon pregleda VAR-a gol je poništen, a slobodan udarac je ponovo izveden.

Drugi penal za goste viđen je u 74. minutu, Dani Velbek je ovog puta pogodio stativu, a neprecizan je bio i na odbijenu loptu.

Na tabeli Premijer lige, Brajton je 16. sa 26 bodova, dok je Vest Bromvič na 19. mjestu sa 17 bodova.