07. 03. 2021. 22:59   >>  22:58

SERIJA A

Milan slavio u Veroni, minimalac Rome, Napoli siguran

Fudbaleri Milana pobijedili su danas na gostujućem terenu Veronu sa 2:0, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva.

Milan je poveo u 27. minutu golom Radeta Krunića, a pobjedu je obezbijedio Dijogo Dalo u 50. minutu.

"Roso-neri" imaju 17 pobjeda i drugi su na tabeli sa 56 bodova, tri boda manje ali i utakmicom više od prvoplasiranog Intera. Verona je pretrpjela osmi poraz i zauzima osmo mjesto sa 38 bodova.

Fudbaleri Rome pobijedili su danas na svom terenu Đenovu sa 1:0. Jedini gol postigao je Đanluka Manćini u 24. minutu.

Roma je ostvarila 15. pobjedu u Seriji A i popela se na četvrto mjesto na tabeli sa 50 bodova.

Đenova je nastavila niz utakmica bez pobjede, a poslije 11. poraza zauzima 13. mjesto na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Napolija pobijedili su kao domaćini Bolonju sa 3:1.

Golove za Napoli su postigli Lorenco Insinje u osmom i 76. i Viktor Osimen u 65. minutu.

Gol za Bolonju postigao je Roberto Soriano u 73. minutu.

Napoli je zabilježio 15. pobjedu u prvenstvu i sa 47 poena zauzima šestu poziciju, dok je Bolonja 12. mjestu sa 28 bodova.

Fudbaleri Fiorentine odigrali su na svom terenu neriješeno 3:3 protiv Parme.

Fiorentina je povela u 28. minutu kada je strijelac bio Lukas Martines Kvarta, a izjednačio je Juraj Kucka u 32. minutu iz jedanaesterca. Novo vođstvo domaćina donio je srpski fudbaler Nikola Milenković golom u 42. minutu, a izjednačio je Jasmin Kurtić u 72. minutu.

Parma je povela u 90. minutu pogotkom Valentina Mihajla, a bod Fiorentini donio je igrač Parme Simone Jakoponi autogolom u četvrtom minutu nadoknade.

Ekipa iz Firence je bez pobjede u posljednje tri utakmice i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 26 bodova. Parma je nastavila niz utakmica bez pobjede i sa 16 bodova pretposljednja je na tabeli sa 16 bodova.

Krotone je na svom terenu pobijedio Torino sa 4:2.