LIGA EVROPE

Dinamo slavi Oršića, "modri" izbacili Totenhem

Fudbaleri Dinamo Zagreba plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su poslije produžetaka izbacili Totenhem.

Junak je bio Mislav Oršić, koji je dao tri gola u Zagrebu.

Totenhem je imao prednost od 2:0 poslije prve utakmice, a Oršić je golovima u 62. i 83. minutu nadoknadio zaostatak hrvatskog kluba.

Treći gol, poslije odličnog prodora i šuta, dao je u 106. minutu i protiv favorita odveo Dinamo u narednu rundu.

Fudbaleri Granade plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, uprkos tome što su u revanšu izgubili od Moldea.

Molde je pobijedio 2:1, dok je španski klub u prvoj utakmici slavio rezultatom 2:0.

Norvežani su dobro počeli revanš i rano poveli, ali je Roberto Soldado izjednačio u 72. minutu i olakšao posao Granadi.

Molde je pobijedio golom iz penala u 90. minutu.

Očekivani plasman u narednu rundu ostvarili su Arsenal i Roma, koji su imali ubjedljive prednosti poslije prvih utakmica.

Roma je u prvoj utakmici protiv Šahtjora pobijedila sa 3:0, a bila je bolja i u revanšu, u kom je bilo 2:1.

Arsenal je prošao Olimpijakos, koji je u prvoj utakmici pobijedio 3:1, dok je u revanšu poražen kao domaćin sa 1:0.