30. 03. 2021. 22:37 >> 07:29
5

PRVI PORAZ

Crna Gora izgubila od Norveške

Fudbalska reprezentacija Crna Gore poražena je od Norveške pod Goricom 1:0, u meču trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera u grupi, nakon dva startna trijumfa protiv Letonije 2:1 i Gibraltara 4:1.

Norveška je slavila i protiv Gibraltara 3:0, dok je istim rezultatom poražena od Turske.

Odlučujući pogodak postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

On je iskoristio akciju Birgera Melinga i Mohameda Eljunusija i preciznim udarcem pogodio mrežu Crne Gore.

Norveška je do gola mogla i 29. minutu, ali je šut Jonasa Svensona izblokirao Sead Hakšabanović.

Priliku da se upišu u strijelce imali su i Morten Torsbi u 20. i Haland u 48. minutu, ali su za malo bili neprecizni.

Crnogorska je prvi šut u pokviru gola uputila u 26. minutu, Uroš Đurđević je prošao između fudbalera Norveške i šutirao, ali je Rune Almenning Jarštajn bio siguran.

Najbolju priliku da promijeni rezultat imao je Stevan Jovetić, ali je njegov udarac glavom norveški golman odbranio.

Jarštajn je bio siguran i u 52. i 75. minutu nakon udaraca glavom Aleksandra Šćekića i Stefana Savića, dok je šut Hakšabanović završio pored gola.

Pobjedu u G grupi ostvarila je i Holandija, koja je kao gost bila ubjedljiva protiv Gibraltara 7:0.

Duel Turske i Letonije završen je neriješeno 3:3.

Turska je, nakon tri odigrana kola, prva u G grupi sa sedam bodova.

Po bod manje imaju Holadija, Crna Gora i Norveška.

Letonija je osvojila bod, dok je Gibraltar bez bodova.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 1. septembra gostovanjem selekciji Turske.

75' Savić glavom sa desetak metara, Jarštajn siguran,

69' Jovetić je pokušao sa ivice šesnaesterc, pravo u Jarštajna.

61' Dobar kontranapad gostiju, završio ga je Holand udarcem sa ivice kaznenog prostora preko gola.

59' Sjajan prodor Hakšabanovića , šutirao je iskosa sa lijeve strane, lopta je pogodila spoljnji dio mreže.

50' Velika šansa za "sokole! Marušić je idealno centrirao sa desne strane, Jovetić šutirao glavom, ali je golman Norveške fantatično reagovao.

48' Haland je šutirao pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

36' Vodi Norveška - Elijanusi je prošao po lijevoj strani i gotovo sa linije centrirao po zemlji na peterac, sve je pratio Serlot i poslao loptu u mrežu.

29' Opasan napad gostiju, koji su probili sa lijeve strane , lopta je došla do Svensona, koji je izblokiran sa desetak metara.

26' Sjajan prodor Đurđevića, oslobodio se dvojice Norvežana, ali je izgubio snagu , pa je loše šutirao...

20' Tsorbi je šutirao sa 20 metara, lopta je prošla malo pored gola.

15' Nekoliko opasnih napada na jednoj i na drugoj strani, bez konkretne završnice.