[ rtcg.me, beta ]

07. 04. 2021. 22:53 >> 23:23

"SVECI" I "PLAVCI" BLIZU 1/2 FINALA

Mbape srušio Bajern, Čelsi siguran

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Bajern u Minhenu 3:2 i napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale Lige šampiona. Blizu polufinala je i Čelsi, koji je na neutralnom terenu u Sevilji porazio Porto 2:0.

U reprizi prošlosezonskog finala, PSŽ je poveo već u trećem minutu golom Kilijana Mbapea. Nejmar je "povukao" kontranapad, uposlio Mbapea koji je pogodio za vođstvo gostujućeg tima.

Na 2:0 povisio je Markinjos u 28. minutu, a ponovo je odličan u ulozi asistenta bio Nejmar. Brazilac je "izbacio" Markinjosa samog ispred golmana, a on je rutinski poslao loptu u donji desni ugao gola.

Maksim Čupo-Motan je smanjio na 1:2 u 37. minutu. Benžamen Pavar je centrirao, a on je snažnim udarcem glavom poslao loptu u lijevu stranu gola.

Aktuelni evropski prvak je izjednačio u 60. minutu golom Tomasa Milera. Džošua Kimih je centrirao iz prekida, a Miler je bio najviši u skoku i sa pet metara poslao loptu glavom u mrežu.

Novo vođstvo Parižinima svojim drugim golom donio je Mbape u 68. minutu. On je šutirao kroz noge Boatenga i pogodio bliži ugao golmana Nojera za veliku pobjedu svog tima.

U Sevilji, Porto je bio bolji na početku meča, ali je Čelsi bio taj koji je stigao do prednosti. Žoržinjo je proigrao Mejsona Maunta u 32. minutu, on se lijepo okrenuo, oslobodio čuvara i pogodio za 0:1.

Čelsi je potvrdio pobjedu u 85. minutu kada je Ben Čilvel iskoristio grešku Hesusa Korone nakon koje se praktično ušetao u gol portugalskog tima.

Revanš mečevi igraju se 13. aprila.

Tok mečeva:

Kraj.

85' Čelsi je duplirao prednost - pogodio je Čilvel nakon kardinalne greške Korone.

68' Nije klonuo duhom PSŽ, naprotiv! Mbape je iskosa sa lijeve strane pogodio bliži ugao 3:2!

64' Veliku šansu za Čelsi je upropasio Aspirikueta...

60' Bajern je izjednačio! Sjajan centaršut Kimiha, sada se Miler poklonio za 2:2!

54' Pavar je uhvatio volej sa 14-15 metara, Navas siguran.

51' Pokušali su Mbape, pa Nejmar, ali su Nojer i odbrana Bajerna nekako otklonili opasnost.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

37' Vraća se Bajern, Čupo Moting je pogodio glavom nakon ubacivanja Pavara.

32' Maunt je doveo Čelsi u vođstvo. Vezista "plavaca" preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane je matirao golmana Porta.

28' PSŽ vodi 2:0! Nejmar je centrirao, Markinjos izbjegao ofsajd-zamku i sa desetak metara rutinski savladao Nojera.

19' Velika šansa za Bajern, Gorecka glavom sa pet metara, Navas sjajno brani nogom.

13' Prvo uzbuđenje u duelu Porta i Čelsija, Uribe je pogodio spoljnji dio mreže.

10' Pokušao je Miler iz izgledne pozicije, ali pravo u Navasa.

3' Kazna je stigla Bavarce! Nejmar je uposlio Mbpea , koji je šutirao sa desetak metara, lopta je prošla ispod Nojera 1:0!

2' Odmah prijeti Bajern, Čupo Moting glavom nakon kornera, prečka je spasila PSŽ: