[ Mina ]

11. 04. 2021. 18:11   >>  18:56

1. CFL

Budućnost obezbijedila titulu

Fudbaleri Budućnosti, sedam kola prije kraja šampionata, obezbijedili su novu titulu prvaka Crne Gore.

Podgorički tim je danas u Nikšiću, u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige, pobijedio Sutjesku 1:0 i sa tri boda i zvanično osigurao titulu.

To je druga uzastopna, ukupno peta titula prvaka podgoričkoj ekipi.

Budućnost je, osim posljednje dvije, šampion bila i 2008, 2012. i 2017. godine.

Odlučujući pogodak, za 23. trijumf novog-starog šampona, postigao je Lazar Mijović u 88. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Petrovca i Jezera, dok je bez pobjednika završen duel OFK Titograda i Rudara.

Petrovac je na DG areni savladao Podgoricu 1:0 i prekinuo seriju od osam utakmica bez pobjede.

Do četvrtog trijumfa ove sezone došao je golom Nikole Zvrka u 15. minutu.

Jezero je u Golubovcima savladalo Zetu 1:0.

Odlučujući pogodak, za osmi trijumf plavskog tima, postigao je Vojin Pavlović u 71. minutu.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Vasko Kalezić u 80. minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac.

Bez pobjednika završen je duel OFK Titograda i Rudara, koji su u podgoričkom naselju Stari aerodrom igrali 0:0.

Golova nema poslije prvog poluvremena duela Dečića i Iskre u Tuzima.

TROFEJ RADIJA CG: Marković zadržao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 15 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Vezista Budućnosti Draško Božović i Vuk Striković iz Rudara postigli su po 11, a po gol manje napadač Podgorice, Šaleta Kordić i Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Njegov klupski drug Iljir Camaj strijelac je devet pogodaka, dok su po osam postigli igrači Budućnosti Dejan Zarubica i Igor Ivanović iz Budućnosti i vezista Sutjeske, Milutin Osmajić.

Napadač Iskre, Ivan Vuković strijelac je šest golova, dok su po pet postigli golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević, Anđelo Rudović iz Dečića, Marko Burzanović iz Zete i Miloš Zečević iz Rudara.

Po četiri puta u listu strijelci upisali su se Miloš Raičković iz Budućnosti, fudbaleri Iskre, Bogdan Milić i Zoran Petrović, igrači Zete Vasko Kalezić, Kođo Nijaveđi i Goran Milojko.

Po četiri pogotka postigli su i albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci, Japanac Arihiro Sentoku i Nikola Čelebić iz Podgorice, Nikola Janjić iz Sutjeske i Zoran Mikijelj iz Petrovca.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.