11. 04. 2021. 22:16   >>  22:22

Arsenal slavio u Šefildu, Junajted savladao Totenhem

Fudbaleri Arsenala pobijedili su u gostima Šefild junajted sa 3:0, u 31. kolu engleske Premijer lige.

Golove za Arsenal postigli su Aleksandr Lakazet u 33. i 85. i Gabrijel Martineli u 72. minutu.

Arsenal je upisao 13. pobjedu u prvenstvu i sa 45 poena zauzima devetu poziciju, dok je Šefild sa 14 bodova na posljednjem 20. mjestu.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Fulam, dok će Šefild gostovati Vulverhemptonu.

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su na gostovanju ekipu Totenhema sa 3:1.

Junajted je do vodstva mogao da dođe u 35. minutu, kada je precizan bio Edison Kavani, ali je gol poništen zbog faula Skota Mektomineja na početku akcije.

Do vođstva je do kraja poluvremena došao domaći tim golom Hjong-Min Sona u 40. minutu.

Gosti su do pobjede došli golovima Freda u 57. minutu, Kavanija u 79. i Mejsona Grinvuda u šestom minutu nadoknade vremena.

Na tabeli Junajted je drugi sa 63 boda, dok je Totenhem sedmi sa 49 bodova.