[ rtcg.me, mina ]

13. 04. 2021. 22:53   >>  23:20

PIROVE POBJEDE GOSTIJU

PSŽ izbacio Bajern, prošao i Čelsi

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona. "Sveci" su izgubili od Bajerna u Parizu 1:0, ali su prošli zahvaljujući većem broju datih golova u gostima, pošto su u prvom meču u Minhenu slavili 3:2. "Plavci" su izgubili od Porta kao formalni domaćini u Sevilji 1:0, ali idu dalje jer su na istom terenu pobijedili 2:0.

Jedini gol na Parku prinčeva postigao je Maksim Čupo-Moting u 40. minutu, ali su se na kraju radovali Francuzi i tako se makar malo "osvetili" Bajernu za poraz u prošlosezonskom finalu.

Bajern je na početku meča imao loptu u svom posjedu, ali nije bio opasan po gol Kejlora Navasa. U 25. minutu je probao Sane, minut kasnije i Kimih, ali rezultat se nije mijenjao.

PSŽ je vrlo brzo uzvratio, a u glavnoj ulozi je bio Nejmar koji je za samo pet minuta, od 34. do 39. minuta, čak tri puta pogodio okvir gola - dva puta stativu i jednom prečku.

Bajern je, u prvom napadu poslije druge pogođene stative Nejmara, poveo i to iz prvog udarca u okvir gola. Tomas Miler je ostavio loptu Davidu Alabi čiji je udarac odbranio Navas, ali je na odbijenu loptu glavom u mrežu poslao Čupo-Moting.

Uzbuđenja je bilo i u nastavku, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Prvak Francuske će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Borusija Dortmund - Mančester siti. Engleski tim ima prednost od 2:1 poslije prve utakmice.

U drugom susretu večeri, Porto je u gostima pobijedio Čelsi sa 1:0, ali je tim iz Londona prošao u polufinale poslije pobjede od 2:0 u prvoj utakmici.

Pobjedu Portu u Londonu donio je Mehdi Teremi u 94. minutu.

Protivnik Čelsija u polufinalu biće bolji iz duela Liverpula i Real Madrida. "Kraljevski" klub je u prvom meču pobijedio sa 3:1.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

94' Taremi dovodi Porto u vođstvo, ali čini se da nema vremena za bilo šta...

82' Sane je ubacio sa desne strane, ali su kasnili napadači Bajerna i šansa je propala...

77' Ken iskosa sa lijeve strane, visoko preko gola.

53' Di Marija je ubacio sa desne strane, Nejmar je zamalo zakasnio...

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44' Sjajan udarac Alabe, Navas krajnjim naporom brani.

40' Odmah je stigla kazna, vodi Bajern! Čupo Moting je jednu odbijenu loptu glavom sa peterca poslao u mrežu!

39' Nevjerovatno što rade Mbape i Nejmar. Izigrali su odbranu Bavaraca,ali je Brazilac sa desetak metara pogodio stativu!

37' Nejmar se razigrao, oslobodio se Komana , a onda plasirao loptu sa ivice kanzenog prostora i pogodio prečku!

34' Nejmar je šutirao iskosa sa desne strane u bliži ugao, Nojer sjajno brani.

28' Uzvraća PSŽ, Mbape je uposlio Nejmara, ali je Nojer u situaciji jedan na jedan bio uspješniji.

27' Sada je Kimih pokušao sa distance, opet pored gola.

26' Plasirao je loptu Sane sa preko 20 metara, lopta je otišla pored gola.

3' Mbape iskosa sa desne strane, pored stative.