15. 04. 2021. 23:18   >>  23:32

POLUFINALE LIGE EVROPE

Junajted na Romu, Arsenal na Viljareal

Nakon večerašnjih mečeva poznati su svi parovi polufinala Lige Evrope, a to će biti Roma – Mančester junajted i Arsenal – Viljareal.

Najneizvjesnije je bilo u Rimu gdje je Ajaks napadao u većem dijelu revanša, ali nije uspio da nadoknadi 1:2 iz Amsterdama.

Na "Olimpiku" je završeno 1:1 (0:0), a strijelci su bili Broubi u 49. za Ajaks i Džeko u 79. minutu za Romu.

Dinamo Zagreb je izgubio od Viljareala i u revanšu, nakon poraza od 1:0 na svom "Maksimiru".

Za španski tim su golove postigli Alkaser u 36. i Moreno u 43. minutu, dok je jedini pogodak Zagrebčanima donio Oršić u 75. minutu.

Engleski klubovi Arsenal i Mančester junajted su u polufinalu Lige Evrope.

Poslije 1:1 u Londonu i šokantno primljenog gola u 94. minutu za izjednačenje, Arsenal je lako savladao Slaviju u Pragu sa 4:0 (3:0).

Za Arsenal su pogađali Pepe u 18. minutu, Lakazet iz penala u 21. i 77. minutu, kao i Saka u 24. minutu.

Arsenal će u polufinalu Lige Evrope igrati protiv španskog Viljareala.

Mančester junajted je u prvom meču savladao Granadu sa 2:0 u gostima, a isti rezultat je bio i u revanšu.

Strijelac vodećeg gola bio je Edinson Kavani u 6. minutu, na asistenciju Pola Pogbe, koji je večeras bio kapiten Mančester junajteda.

Hesus Valjeho postigao je autogol u 90. minutu za konačnih 2:0.

"Crveni đavoli" se u polufinalu Lige Evrope sastaju sa italijanskom Romom.