16. 04. 2021. 23:01   >>  23:06

SPEKTAKL NA "GUDISONU"

Everton i Totenhem podijelili bodove

Fenomenalan meč u 32. kolu engleske Premijer lige odigrali su na Gudison Parku Everton i Totenhem, a na kraju je duel okončan bez pobjednika - 2:2.

Everton je bio nešto konkretniji i bolji na startu, ali prvi do gola stigli su gosti iz Londona i to u 27. minutu meča.

Hari Kejn je dobro pratio akciju svog tima. Našao se usamljen pred golom Pikforda, a on ovakve poklone ne propušta.

Kratko je trajalo slavlje gostiju. Samo četiri minuta kasnije dosuđen je penal za Everton, a precizan izvođač je Sigurdson za 1:1.

Everton je potom stvorio nekoliko opasnih šansi pred golom Sparsa i Žoze Murinjo je morao da bude zadovoljan što je na odmor njegov tim otišao rezultatom 1:1.

I u nastavku smo mogli vidjeti zaista odličan meč sa obje strane. Stvoren je veliki broj šansi, a u 62. minutu Everton je stigao do preokreta.

Sigurdson je zatresao mrežu za 2:1. Pratio je odlično akciju i asistenciju Kolemana pretvorio u pogodak.

Sedam minuta kasnije Totenhem je poravnao. Kejn je ponovo bio strijelac, postigavši svoj 21. gol u sezonu.

Do kraja meča oba tima su mogla do pobjede. Ipak, ostalo je 2:2 i obje ekipe su osvojile po bod.

U fnišu meča veliki peh za goste, pošto se povrijedio Kejn. Stradao mu je zglob zbog čega nije završio utakmicu.

Totenhem je sada na sedmom mjestu sa 50, dok je Everton na osmom sa 49 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Everton će gostovati Arsenalu, dok će Totenhem dočekati Sautempton.