20. 04. 2021. 23:00 >> 23:07

BUNDESLIGA

Bajern na 10 bodova više od Lajpciga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su na svom terenu ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:0, u meču 30. kola Bundeslige.

Bajern je poveo golom Maksima Čupo-Motana u sedmom minutu, da bi Džošua Kimih već u 13. minutu postigao drugi gol za bavarski tim.

Ekipa Bajerna je prva na tabeli njemačkog šampionata sa 71 bodom, odnosno ima deset više od drugoplasiranog Lajpciga. Leverkuzen je šesti sa 47 bodova.

Ajntraht je u Frankfurtu pobijedio Augsburg sa 2:0.

Martin Hintereger je u 37. minutu doveo domaći tim u vođstvo, dok je drugi gol postigao Andre Silva glavom u 58. minutu, na centaršut srpskog fudbalera Filipa Kostića.

Alfred Finbogason je u 73. minutu za ekipu gostiju promašio penal, šutnuvši loptu preko gola.

Ajntraht je treći na tabeli sa 56 bodova, a Augsburg je na 11. mjestu sa 33 boda.

Arminija je u Bilefeldu savladala Šalke sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Fabijan Klos u 50. minutu.

Klosu je u 80. minutu golman gostiju odbranio penal, a gol koji je postigao u nastavku akcije poništen je zbog ofsajd pozicije.