Izvor: B92

21. 04. 2021. 22:49 >> 22:50

SERIJA A

Inter se okliznuo, preokret Juventusa

Lider italijanske Serije A Inter nije iskoristio poraz gradskog rivala Milana i takođe je kiksnuo u 32. kolu.

"Nero-azuri" su gostovali Speciji i "samo" remizirali rezultatom 1:1 (1:1) kojim su sada na 10 bodova više od Milana.

Specija je najavila iznenađenje u 12. minutu kada je Farijas bio strelac vodećeg pogotka.

Izjednačenje je stiglo relativno brzo, već do kraja poluvremena kada je Ivan Perišić bio strijelac.

Međutim, Inter nije uspio uprkos velikom broju napada u drugom dijelu.

Najbolju šansu imao je u 80. minutu kada je Lautaro Martines bio neprecizan, odnosno, u trećem minutu nadoknade kada je Romelu Lukaku poslao loptu preko prečke.

Juventus je takođe mogao da se oklizne, ali je poslije preokreta uspio na svom stadionu da slavi trijumf nad Parmom 3:1 (1:1).

"Mljekadžije" su povele u 25. minutu golom Brugmana, ali je pred odlazak na odmor poravnao Aleks Sandro lijepim udarcem.

Lijevi bek je izrastao u čovjeka preokreta u 47. minutu kada je glavom postigao gol za 2:1.

Konačan rezultat postavio je još jedan defanzivac Matijs de Liht u 68. minutu.