Beta

21. 04. 2021. 22:37   >>  22:41

BUNDESLIGA

Pobjede Dortmunda i Hofenhajma

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su večeras na svom terenu Union Berlin sa 2:0, u 30. kolu nemačke Bundeslige.

Strijelci za Borusiju bili su Marko Rojs u 27. i Rafael Gereiro u 88. minutu.

Borusija je peta sa 52 poena, dok je Union Berlin sa 43 boda na osmom mestu.

U istom terminu, Hofenhajm je kao domaćin pobijedio Borusiju Menehengladbah sa 3:2.

Golove za Hofenhajm postigli su Andrej Kramarić u 49. i 65. i Ila Bebu u 60. minutu.

Strijelci za Menhengladbah bili su Alasan Plea u 25. i Valentino Lazaro u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Hofenhajm je 11. sa 35 bodova, dok je Menhengladbah sedmi sa 43 poena.

Volfsburg je u gostima pobIJedio Študgart sa 3:1, golovima Ksavera Šlagera u 13, Vauta Veghorsta u 29.i Janika Gerharda u 65. minutu. Strelac za Študgart bio je Gonzalo Kastro u drukom minutu sudijske nadoknade vremena.

Do sva tri boda u gostima Stigao je i Majnc savladavši Verder Bremen sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Adam Salai u 16. minutu.