13. 05. 2021. 23:33 >> 23:38

JURE LIGU ŠAMPIONA

Liverpulu derbi protiv Junajteda

Derbi najvećih engleskih klubova Liverpula i Mančester Junajteda pripao je "redsima" koji su večeras trijumfovali 4:2, u zaostalom meču 34. kola Premijer lige.

Bili su izabranici Jirgena Klopa bolji, opasniji, stvorili više prilika, na kraju i efikasniji, pa su sa ta tri boda sačuvali izglede da se izbore za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Tim iz Liverpula je slavio u gostima, iako je Junajted poveo u 10. minutu autogolom Filipsa.

Izjednačio je Žota u 34. minutu, da bi Liverpul poveo golom Firmina na kraju prvog poluvremena.

Isti igrač je, na početku drugog poluvremena, povisio na 3:1, da bi nadu Mančesteru vratio Rašford u 68. minutu.

Ipak, Junajted nije mogao više u ovom meču, a konačan rezultat je postavio Salah u 90. minutu.

Liverpul je došao do 60 bodova i ima meč manje od Čelsija, tako da je u igri za plansman u Ligu šampiona naredne sezone.