20. 07. 2021. 23:08 >> 23:09

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Dinamo siguran, remi Seltika i Midtjilanda

Zagrebački Dinamo sa dva gola prednosti odlazi na Kipar, na revanš 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona - "modri" su večeras na "Maksimiru" u prvom meču druge runde porazili Omoniju sa 2:0.

Dinamo je otpor rivala slomio u nastavku. Majer je u 65. minutu doveo doamićna u vođstvo, da bi Jakić deset minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Seltik i Mitjiland su remizirali 1:1 na "Seltik parku".

Domaćin je poveo preko Abade u 39. minutu, ali su samo pet minuta kasnije ostali sa igračem manje zbog isključenja Bitona.

U 56. minutu su i Danci ostali sa desetoricom, jer je isključen Drejer, a remi je potpisao 10 minuta kasnije Evander.

Pobjede u prvim mečvima ostvarili su Šerif, Rapid, Kluž i Ferencvaroš.

Rapid je na svom terenu pobijedio Spartu iz Praga sa 2:1

Ferencvaroš je u Budimpešti savladao Žalgirisa 2:0, pogađali su Uzuni u 25, te Nguena u 39. minutu.

Kluž je na poluvremenu gubio na Gibraltaru od Linkoln Red Impsa, ali je Debeljuh u 52. i 58. minutu režirao preokret 2:1.

Šerif je minimalno slavio u Jermeniji protiv Alaškerta sa 1:0.