07. 09. 2021. 22:38 >> 06:17
1

LETONIJA ODOLJELA

"Sokoli" izgubili dva velika boda

Fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno u Podgorici protiv Letonije 0:0, u utakmici 6. kola Grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

To je drugi remi crnogorskih fudbalera u grupi, u kojoj su upisali i po dva trijumfa i poraza.

Crnogorska selekcija prvi međusobni duel u Rigi dobila je 2:1.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića bili su bolji i u meču pod Godicom, imali su inicijativu, napadali i stvarali šanse, ali nijesu uspjeli da ih realizuju.

Šanse su imali Nebojša Kosović, Sead Hakšabanović, Uroš Đurđević, Žarko Tomašević i Risto Radunović.

Do gola je mogla i Letonija, imala je dvije velike prilike, ali je sigurno vođstvo spriječio golman Milan Mijatović.

U Grupi G, Norveška je pobijedila Gibraltar 5.1, dok je Holandija bila ubjedljiva protiv Turske 6:1.

Crna Gora u oktobru gostuje Gibraltaru (8. oktobra), a biće gost i tri dana selekcije Norveške.

90+4' Kraj meča.

90' Opasan napad Letonaca. Naša odbrana je uspjela da izblokira siguran gol.

87' Crna Gora pokušava da dođe do gola, ali sve je manje vremena. Tomašević je glavom šutnuo preko gola nakon ubačene lopte iz kornera.

79' Nove izmjene Radulovića. U igri Osmajić, Božović i Ivanović, a izlaze Hakšabanović, Kosović i Đurđević.

71' Izmjena kod naših. Vukčević umjesto Ščekića.

71' Žuti karton za Kosovića. Spriječio je kontru Letonaca.

62' Nova šansa. Tomašević je odlično skočio na ubačaj iz kornera, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative.

59' Prva izmjena. Mugoša ulazi umjesto Bećiraja.

55' Odličan šut Hakšabanovića, ali golman Letonije šalje loptu u korner.

48' Nova šansa za našu reprezentaciju. Hakšabanović pa Kosović, ali neće gol.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' Kraj prvog poluvremena.

44' Odličan šut Đurđevića u rašlje, ali golman Letone uspijeva da odbrani.

41' Đurđević dobija žuti karton, nakon što je pao u protivničkom kaznenom prostoru. Sudija je procijenio da nema penala. Zbog parnih kartona preskočiće sljedeći meč.

39' Velika šansa za Letoniju. Mijatović je sjajno intervenisao nakon što je Uldrikis odlično šutirao glavom nakon kornera.

37' Pokušaj Bećiraja glavom, ali na mjestu je Ozols.

32' Žuti karton za Uldriksa.

15' Ofsajd Marušića! Marušić postiže gol, ali je linijski sudija signalizirao ofsajd. VAR potvrdio tu odluku.

14' Letonija opasna iz kontranapada. Uldrikis je uspio da dugu loptu glavom proslijedi do Gutkovskisa, koji je pokušao da lobuje našeg golmana. Mijatović je odlično reagovao na vrhu šesnaesterca. Ima li smo sreće.

8' Novi pokušaj naše reprezentacije. Ponovo Hakšabanović dobro nalazi saigrača, ali je šut Kosovića završio preko gola.

7' Prva prilika za naše. Hakšabanović je po lijevoj strani ubacio loptu u kazneni, ali je pokušaj Ščekića izblokiran od strane gostujuće odbrane.

4' Žuti karton za Gutkovskisa.

1' Počela je utakmica.

Crna Gora: Mijatović - Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović - Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Marušić - Đurđević, Bećiraj.

Letonija: Ozols - Savalnieks, Dubra, Černomordijs, Jurkovskis - Emsis, Zjunins - Uldriks, Kamešs, Ilkaunieks - Gutkovskis.

Stadion: Pod Goricom (Podgorica)

Sudija: Hams Ozmers (Njemačka)