14. 09. 2021. 22:56 >> 23:18

DVA GOLA LEVANDOVSKOG

Bajern ubjedljiv na "Nou Kampu", minimalac Čelsija, Juve siguran

Derbi večeri u Ligi šampiona pripao je Bajernu, koji je protutnjao kroz Barselonu 3:0, uz dva pogotka Roberta Levandovskog. Čelsi je golom Romelua Lukakua slomio otpor Zenita 1:0 i pobjedom krenuo u odbranu titule, dok je Juventus slavio na gostovanju Malmeu 3:0.

Barselona više nije top klasa i to je Bajern dokazao večeras. Bavarci su bili prejaki za Katalonce i praktčno rutinski slavili.

Domaćina je načeo Miler u 37. minutu (lopta zakačila Arauha), da bi u drugom dijelu na scenu stupio Levandovski.

Dva odbitka od stative je poslao u mrežu, pa je Bajern stigao do ubjedljive pobjede.

U istoj grupi, Dinamo Kijev i Benfika su igrali bez golova.

Dinamo je u 93. minutu zatresao mrežu Benfike, ali je gol Mikole Šaparenka poništen zbog ofsajda.

Čelsi se mučio, ali je još jednom Romelu Lukaku napravio razliku. Fantastični Belgijanac je pogodio u 69. minutu nakon pasa Aspirikuete.

Juve je bio ubjedljiv u Malmeu i tako se djelimično iskupio za loš start u prvenstvu. "Stara dama" je sav posao završila u prvom dijelu,kada su redom pogađali Sandro, Morata i Dibala.

Sjajan meč su odigrali Viljareal i Atalanta na "Madrigalu" 2:2.

Gosti su vodili golom Frojlera, domaćin prekokrenuo preko Trigerosa i Đađume, da bi remi potpisao Gosens.

Golova nije bilo u Francuskoj, u meču Lila i Volfsburga.