Beta [ R.B. ]

03. 10. 2021. 21:48   >>  21:50 0

PRIMERA

Espanjol na svom terenu savladao Real

Fudbaleri Espanjola pobijedili su danas na svom terenu Real Madrid sa 2:1, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Espanjol je poveo u 17. minutu golom Raula de Tomasa, a prednost je udvostručio Aleš Vidal u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Karim Benzema pogotkom u 71. minutu, poslije asistencije Luke Jovića.

U 84. minutu poništen je izjednačujući gol Edena Azara, pošto je Benzema bio u ofsajdu.

Espanjol je ostvario drugu pobjedu i sa devet bodova zauzima 12. mjesto na tabeli.

Real je pretrpio prvi poraz u ligi, ali je i dalje prvi na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani aktuelni šampion Atletiko Madrid.

Real je prekinuo niz od 25 utakmice bez poraza u španskoj ligi. To je bila treća uzastopna utakmica Reala bez pobede, poslije poraza od moldavskog Šerifa u Ligi šampiona i remija protiv Viljareala u Primeri.

Posljednji put Real je izgubio u prvenstvu u januaru, protiv Levantea 1:2.

U Primeri su sada neporaženi samo Sevilja i Viljareal.

Ranije danas Elče je na svom terenu pobijdio Seltu sa 1:0.