O.Z. [ Izvor: Sport klub ]

20. 11. 2021. 20:38 >> 20:42

DVA GOLA U PRVIH POLA SATA

Union savladao Hertu u gradskom derbiju

Fudbaleri Union Berlina pobijedili su Hertu u velikom gradskom derbiju 12. kola Bundeslige rezultatom 2:0.

Domaća ekipa je pred prepunim tribinama ostvarila peti trijumf u sezoni i sa 20 bodova na sjajnoj je petoj poziciji, dok je Herta tek 13. sa isto toliko bodova.

Crnogorski fudbaler Stevan Jovetić propustio je današnji meč zbog koronavirusa, a ranije je propustio duele reprezentacije Crne Gore protiv Holandije i Turske u kvalifikacijama za Mundijal.

Navijači Uniona derbi Berlina su sa velikim nestrpljenjem iščekivali derbi Berlina pogotovo ako se zna da su ove sezone na svom stadionu u prvenstvu poraženi samo od Bajerna.

Meč je bio riješen već poslije pola časa, piše Sport klub.

Domaći su poveli u osmom minutu golom nigerijskog napadača Taiva Avonjija poslije velike greške defanzivca Herte. Dvadesetčetvorogodišnjem fudbaleru to je bio osmi pogodak u 12 mečeva ove sezone.

Union Berlin je u 30. minutu duplirao prednost – strijelac je bio Austrijanac Kristofer Trimel iskosa sa lijeve strane na oduševljene popunjenih tribina.

Union u sljedećem kolu gostuje Ajntrahtu, a Herta dočekuje Augzburg koji je u petak savladao Bajern 2:1.

Ekipa iz Minehna je prva sa 28 bodova, Borusija Dortmund ima jedan manje, Frajburg (utakmica manje) 22, Bajer 21…