S.V. [ Beta ]

28. 11. 2021. 20:19   >>  20:19

BUNDESLIGA

Bajer nadigrao Lajpcig i preuzeo 3. mjesto, pobjeda Ajntrahta

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobijedili su večeras na gostovanju ekipu Lajpciga sa 3:1, u meču 13. kola Bundeslige.

Florijan Virc doveo je goste u vođstvo, u 21. minutu, da bi do kraja poluvremena gol postigao i Musa Diabi, u 34. minutu.

Domaći tim je smanjio rezultat golom Andrea Silve u 62. minutu, a dva minuta kasnije treći gol za gostujući tim postigao je Džonatan Frimpong.

Penal za ekipu Lajpciga u 88. minutu nije realizovao Dominik Soboslai.

Fudbaleri Ajntrahta pobijedili su danas kao domaćini Union Berlin sa 2:1.

Poveo je Ajntraht golom Đibrila Soua u 22. minuta, da bi izjednačenje Union Berlinu doneo Maks Kruse golom iz penala u 62. minutu.

Pobjedu Ajntrahtu donio je Obite Ndika u petom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon asistencije srpskog reprezentativca Filipa Kostića.

Ajntraht je 12. sa 18 bodova, dok je Union Berlin šesti sa 20 poena.

U narednom kolu, Ajntraht će gostovati Hofenhajmu, dok će Union Berlin dočekati Lajpcig.