P.R. [ Mina ]

01. 12. 2021. 19:00   >>  19:21

NULA NA "DG ARENI"

Petrovac ubjedljiv protiv Sutjeske, Budućnost i Dečić na minus 8

Fudbaleri Sutjeske poraženo su večeras od Petrovca 3:0, u utakmici 17. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaćin je do sedmog ovosezonskog trijumfa došao golovima Balše Boričića u 18, Adnana Bašića u 45. iz jedaanesterca i Marka Miličkovića u 52. minutu.

Kiks lidera šampionata iskoristila je drugoplasirana Budućnost, koja je u Bijelom Polju savladala plavsko Jezero 2:1 i ostvarila osmu pobjedu ove sezone.

Zvanični šampion došao je golovima Lazar Mijović u 2. i Viktora Đukanovića u 19. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je doživjelo 11. poraz ove sezone, postigao je Nikola Đurković u 63. minutu.

Dečić je pobijedio u Baru ekipu Mornara 2:1.

Domaćin je poveo golom Ognjena Rolovića u 23. minutu.

Izjednačio je Ijlir Camaj u 62, a pobjedu ekipi iz Tuzi, sedmu ove sezone, donio je Kristijan Vuljaj, pogotkom u 77. minutu iz jedanaesteraca.

Priliku da trijumf učini ubjedljivijim imao je Drađko Božović, ali u 84. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Fudbaleri Zete pobijedili su u Golubovcima pljevaljski Rudar 2:0.

Ekipu iz Golubovaca do prvog trijumfa ove sezone predvodio je Ivan Vukčević golovima u 53. i 82. minutu.

Fudbaleri Podgorice i Iskre igrali su na DG areni 0:0.

Sutjeska je, nakon 17. kola, na prvom mjestu sa 37 bodova i ima osam više od Budućnosti i Dečića.

Na četvrtoj poziciji je Petrovac sa 27, dok je peta Iskra sa bodom i utakmicom manje.

Trofej Radija Crne Gore: Miličković sam na vrhu

Fudbaler Petrovca Marko Miličković sa devet golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigao je Miloš Raičković iz Budućnosti, dok su se po sedam puta u listu strijelaca upisali Ivan Vukčević iz Zete, Igor Ivanović iz Budućnosti, Krsistijan Vuljaj iz Dečića i Adnan Bašić iz Petrovca.

Golgeter Dečića Iljir Camaj postigao je šest, dok su po pet golova postigli Vojin Pavlović iz Iskre, napadač Rudara Vuk Striković i Zakaria Suraka iz Rudara.

Strijelci po četiri pogotka su Nikola Janjić (Sutjeska), Božo Marković (Sutjeska), Darko Nikač (Sutjeska), Šaleta Kordić (Budućnost) i Draško Božović (Dečić).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti. U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.