O.Z. [ Beta ]

02. 12. 2021. 23:30 >> 23:35

Ronaldo donio pobjedu Junajtedu protiv Arsenala

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Arsenala sa 3:2, u meču 14. kola Premijer lige.

Gosti su do vođstva došli u 13. minutu. Lopta je poslije kornera došla do Emila Smita-Roua, a golmana Junajteda Davida de Heu je slučajno sapleo saigrač Fred.

De Hea je ostao na zemlji, a Smit-Rou je neometano postigao gol. Sudija je gol priznao nekoliko minuta kasnije poslije gledanja VAR-a.

Junajted je do izjednačenja došao golom Bruna Fernandeša u 44. minutu, a portugalskom igraču ovo je bio 100. nastup za ekipu.

U nastavku meča Kristijano Ronaldo je iskoristio asistenciju Markusa Rašforda, i u 52. minutu doveo je Junajted u vođstvo.

Martin Odegard je dva minuta kasnije poslije asistencije Gabrijela Martinelija izjednačio rezultat.

U 68. minutu Fred je pao u kaznenom prostoru Arsenala, nakon što ga je oborio Odegard, a sudija je tek poslije nekoliko minuta na asistenciju VAR-a dosudio penal.

Ronaldo je sa "bijele tačke" u 70. minutu donio sva tri boda Junajtedu, i prvu pobjedu u Premijer ligi poslije 30. oktobra.

Domaći tim sa klupe je posljednji put vodio privremeni trener Majkl Kerik, nakon što je Ralf Rangnik danas dobio radnu dozvolu.

Arsenal je peti na tabeli Premijer lige sa 23 boda, dok je Junajted sedmi sa dva boda manje.

U sljedećem kolu Junajted dočekuje Kristal Palas, a Arsenal gostuje Evertonu.

Fudbaleri Totenhema pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Brentforda sa 2:0.

Totenhem je poveo u 12. minutu, kada je autogol glavom postigao Serhi Kanos.

Promjene rezultata nije bilo sve do 65. minuta, a tada se u strijelce upisao Son Hjon-Min, na asistenciju Serhija Regilona.

Ekipa Totenhema je poslije druge uzastopne pobjede u Premijer ligi šesta sa 22 boda, dok je Brentford 12. sa 16 bodova.

U sljedećem kolu Totenhem dočekuje Norič, a Brentford gostuje Lidsu.