S.V. [ Beta ]

04. 12. 2021. 20:40   >>  20:39

Siti novi lider, Liverpul slavi Origija, prvi trijumf Njukasla

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Votford sa 3:1, u 15. kolu engleske Premijer lige.

Strijelci sa Siti bili su Rahim Sterling u četvrtom i Bernardo Silva u 31. i 63. minutu.

Gol za Votford postigao je Kučo Ernandes u 74. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 35 bodova, a Votford 17. sa 13 poena.

U sljedećem kolu, Siti će dočekati Vulverhempton, dok će Votford dočekati Brendford.

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas u gostima ekipu Vulverhemptona sa 1:0.

Liverpul je upisao desetu pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 34 boda, odnosno ima bod više od Čelsija, a dva od Mančester sitija koji kasnije danas igra protiv Votforda.

Na drugoj strani, Vulverhempton je osmi na tabeli sa 21 bodom.

Ekipa Jirgena Klopa se mučila protiv Vulvsa, dobre prilike su u drugom poluvremenu propustili Diogo Žota i Sadio Mane, ali su "crveni" ipak uspjeli da osvoje sva tri boda.

Strijelac tri boda vrijednog pogotka bio je Divok Origi u 94. minutu, na asistenciju Mohameda Salaha.

Fudbaleri Njukasla upisali su danas prvu pobjedu u šampionatu, pošto su na svom terenu bili bolji od Barnlija sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Kalum Vilson u 40. minutu.

Njukasl je sada pretposljednji na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i Barnli na poziciji iznad, ali i posljednjeplasirani Norič.

Fudbaleri Sautemptona i Brajtona odigrali su neriješeno 1:1. Poveo je Sautempton u 29. minutu golom Armanda Broje, a izjednačenje i bod Brajtonu donio je Nil Mope u 98. minutu.

Brajton je deveti na tabeli sa 20 bodova, dok je Sautempton na 14. poziciji sa četiri boda manje.