P.R. [ Mina ]

08. 12. 2021. 17:09   >>  18:29

JEZERO IZNENADILO ISKRU

Sutjeska sigurna, poraz Budućnosti, Dečić preuzeo drugo mjesto

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu, dok je Budućnost doživjela poraz u 19. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL).

Sutjeska je u Nikšiću savladala Podgoricu 3:0 i prekinula seriju od pet mečeva bez pobjede.

Jesenji prvak do 12. pobjede ove sezone došao je golovima Boža Markovića u 70. i Darka Nikača u 75. i 77. minutu.

Podgorica je u Nikšiću prekinula niz od pet mečeva bez poraza.

Sutjeska je iskoristila poraz najbližeg pratioca, Budućnosti i prednost na kraju prvog dijela šampionata povećala na devet bodova.

Budućnost je u Pljevljima poražena od Rudara 3:1.

Vođstvo domaćem timu, koji je upisao šestu pobjedu ove sezone, donio je Zakarija Suraka u 71. minutu.

Izjednačio je Viktor Đukanović u 75, a do nove prednosti Rudar je došao pogotkom Dušana Živkovića iz jedanaesterca u 78. minutu.

Sve dileme riješio je, autogolom u trećem minutu sudijske nadoknade, Nemanja Sekulić.

Dečić je u Tuzima savladao Zetu 1:0 i osmim trijumfom jesenji dio šampionata završio na drugom mjestu.

Odlučujući pogodak postigao je Ivan Novović u 64. minutu.

Jezero je u Danilovgradu savladalo Iskru 1:0 i prekinulo seriju od sedam prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Fatih Muković u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Iskra je finiš meča odigrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Irfan Šahman.

U primorskom derbiju, Petrovac je pred svojim navijačima savladao Mornar 2:0.

Petrovac je do osmog trijumfa došao golovima Marka Živanovića u 74. i Adnana Bašića u 78. minutu.

Sutjeska je jesenji dio šampionata završila na prvom mjestu sa 41 bodom i ima osam više od drugoplasiranog Dečića.

Budućnost je treća sa 32, na četvrtoj poziciji je Petrovac sa 30, dok je peta Iskra sa 26 bodova i dvije utakmice manje.

Za ponedjeljak najavljena su dva odgođena meča 16. kola.

U Danilovgradu sastaće se Iskra i Mornar, a u Beranama Jezero i Zeta.

Iskru očekuje i odgođeni duel 18. kola sa Zetom.

Trofej Radija Crne Gore: Miličković zadržao vođstvo

Fudbaler Petrovca Marko Miličković sa deset golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Vezista Budućnosti Miloš Raičković i Adnan Bašić iz Petrovca postigli su po osam, a po gol manje Ivan Vukčević iz Zete, Igor Ivanović iz Budućnosti i igrači Dečića Krsistijan Vuljaj i Iljir Camaj.

Napadač Sutjeske Darko Nikač i igrači Rudara Vuk Striković i Zakaria Suraka po šest puta upisali su se u listu strijelaca, dok su po pet golova postigli golgeter Sutjeske Božo Marković, Dušan Živković iz Rudara i Vojin Pavlović iz Iskre.

Strijelci po četiri pogotka su Viktor Đukanović i Šaleta Kordić (Budućnost), Draško Božović (Dečić), i Nikola Janjić (Sutjeska).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti. U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.