5.7 °C

HET-TRIK KAGAVE 02. 03. 2013. 18:32   >>  18:29 0

HET-TRIK KAGAVE

Premijer liga: Čelzi jedva, pobjeda KPR-a

Čelzi je uprkos svim problemima u ekipi, uspio da dođe do trijumfa nad Vest Bromvič Albionom - 1:0. Jedini gol na meču, vrijedan tri boda postigao je Demba Ba.

Kombinovani sastav Mančester junajteda, lako je izašao na kraj sa Noričom - 4:0. Najbolju partiju od dolaska u Junajted pružio je Šinđi Kagava. Japanac je postigao „het-trik“, a u posljednjim sekundama meča upisao se i Vejn Runi.

Mihael Laudrup je ponovo dokazao da je izrastao u vrhunskog stručnjaka. Danac je protiv Njukasl junajteda odlučio u 76. minutu da pošalje na teren Luka Mura, što mu se veoma brzo isplatilo. Napadač je 10 minuta kasnije savladao Roberta Eliota i donio tri boda protiv "svraka" - 1:0.

Everton je lako izašao na kraj sa Redingom, pobijedio je 3:1 i osta u trci za četvrto mjesto. Strijelci za „karamele“ bili su Felaini, Pienar i Miraljas, dok je čast gostiju spasio Robson –Kanu.

„Fenjeraš“ Kvins park Rendžers je neočekivano slavio na gostovanju Sautemptonu i zadržao kakve-takve šanse za opstanak. „Rendžeri“ su poveli golom Remija, a izjednačio je Gaton Ramirez u finišu prvog dijela. Da tri boda odu u London pobrinu se Bojtrojd, koji je bio precizan u 77. minutu.