5.7 °C

FANTASTIČNI LUIS SUAREZ 02. 03. 2013. 20:44   >>  20:38 1

FANTASTIČNI LUIS SUAREZ

Premijer liga: „Poker“ Liverpula u Viganu

Liverpul je predvođen genijalnim Luisom Suarezom razbio Vigan rezultatom 4:0. Napadač Liverpula odigrao je možda i utakmicu sezone, postigao je het-trik, čime je izbio na prvo mjesto najboljih strijelaca lige.

Kanonadu u mreži domaćih, ipak je otvorio Dauning. Filip Kutinjo je sjajno  prošao po lijevoj strani, odlično centrirao a Englezu nije bilo teško da glavom sa nekoliko metara pogodi  mrežu Al Habsija - 0:1.

Potom na scenu stupa Luis Suarez. U 18. Minutu je postigao prvi gol na utakmici, drugi za Liverpul, čime je praktično utakmica bila riješena. Opet je asistent Kutinjo, Brazilac je poslao pas ka Urugvajcu, a ovaj rutinski izašao na kraj sa odbranom Vigana za 2:0. Do kraja poluvremena, Luis Suarez drugim golom i definitivno je stavio tačku na ovaj meč. Izvanredno je izveo slobodan udarac sa 25 metara i donio ogromnih 3:0.

Međutim, puleni Brendana Rodžersa  se tu nijesu zaustavili. Glen Džonson je na startu nastavka, poslao upotrebljiv pas ka Suarezu, a ovaj savladao Al-Habsija udarcem kroz noge .

Urugvajac je tako stigao do 21 gola u sezoni i još jednom pokazao kakvim fudbalskim kvalitetima raspolaže.